
Миньорите от рудник “Черно море” в Бургас получиха заплатите си, съобщи изпълнителният директор на мината Евгений Николов пред “Фокус”. Преведени са парите за август, както и аванс за септември. Именно неизплатените заплати станаха повод днес миньорите да протестират на 300 метра под земята.
50 души от нощната смяна не напуснаха работните си места след 8.30 часа. Всеки момент се очаква те да излязат, след като прекараха почти цял ден под земята. През това време им беше осигурена храна и вода, както и спасител и лекар.
Държавната Национална електрическа компания ЕАД (НЕК) е изплатила задължението си от 520 хил. лв. на “Топлофикация-Сливен” – сума, с която доставчикът на топлинна енергия би могъл да се разплати с “Мина Черно Море – Бургас” ЕАД, съобщиха от НЕК.
“Въпреки тежкото наследство, новото ръководството на НЕК прави всичко възможно да изпълнява ангажиментите на компанията по търговските й отношения с контрагенти”, започва съобщението на обществения доставчик на електроенергия. “Новото ръководство на НЕК предприема плащания по търговските си отношения с контрагенти, съобразявайки се с приходите на компанията”, посочват още от държавното дружество.









