
Има много външни сили, които искат да разкъсат България. Ние се опитваме да предотвратим това, като така държавата ви ще бъдете по-силен наш съюзник. Това каза помощник държавният секретар на САЩ по въпросите на Европа и Евразия Виктория Нюланд в интервю за бTB.
По думите й историческото и географското разположение на България предразполага великите сили да са заинтересовани от нея. „Ето защо САЩ са толкова настойчиви в това България да има собствен и независим избор“, посочи Нюланд.
Според нея българите трябва да се гордеем със силно независимите аспекти от историята си през последните си 25 години, в които определяме сами живота си. „Когато засилите националната сигурност, осигурите си енергийна независимост, преборите се с олигархията и контрабандата, ще сте добре и ще бъдете по-независими“, обяви американският експерт по европейските и евразийски въпроси.
Гласувайте в конкурса „Кмет на месеца“ ТУК.









