
Печка „циганска любов“ е овъглила трите дечица във Видин. Предполага се, че оставена без надзор тя е възпламенила близките до нея предмети в дървения фургон, където е живеело семейството. Хлапетата на 2,5 и 8 годинки са горели като живи факли, без да има кой да им помогне. Баща им по това време се е черпил в кръчмата. Къде е била майката, все още не е изяснено. Това съобщи шефът на видинскатаПожарна комисар Николай Тодоров, цитиран от „Фокус“.
Сигналът за пожара е получен около 21.00 часа на телефон 112. На място са отишли два екипа на пожарната. Горели са два дървени фургона. Сред останките са открити и телата на момиченцето и двете му братчета.
Пожарът е забелязан, когато вече е било твърде късно, за да се спасяват децата. По време на гасене на пожара, бащата се е появил в района, но живеещите в района се опитали да го нападнат. Отведен е с полиция.
Бащата с инициали А.С. е на 33 години. Известен е като алкохолик. Майката – А.С. е с психическо разстройство. Често е изчезвала за по няколко дни. И двамата са задържани в ареста на районното полицейско управление във Видин. Срещу тях е започнало досъдебно производство.
Днес полицаи и пожарникари ще огледат отново мястото на пожара, за да обявят причината за избухването му. Телата на децата са закарани в болницата на Видин за аутопсия.








