Kmeta.bg
Няма резултат
Виж всички резултати
неделя, 14 юни, 2026
  • Вход
  • Гледна точка
  • Образование от A до #
  • SMART
  • е-услуги
  • Кмет на годината 2025
Всички новини
Kmeta.bg
  • Гледна точка
  • Образование от A до #
  • SMART
  • е-услуги
  • Кмет на годината 2025
Няма резултат
Виж всички резултати
Kmeta.bg
Няма резултат
Виж всички резултати
Всички новини

Дадоха 5 години затвор на бившия кмет на Исперих

Kmeta.bg от Kmeta.bg
март 18, 2016
в Исперих
Време за четене: ~ 1 мин.
7 0
0
259da133 a37a 2df8 44
8
СПОДЕЛЯНИЯ
Сподели във Facebook

259da133 a37a 2df8

Апелативният съд във Варна присъди днес 5 години затвор на бившия кмет на Исперих Бейсим Шукри. Магистратите признаха вината му за това, че на 23 февруари 2013 г. в местността Трънлив дол, в землището на разградското село Йонково, направил опит умишлено да убие горския стражар Пеньо Астраджиев при изпълнение на службата му. Деянието останало недовършено по независещи от волята на дееца причини.

Втората съдебна инстанция призна вината на Шукри и за това, че по същото време и на същото място произвел 4 изстрела с ловна карабина, за да принуди орган на властта – двама ловни надзиратели и шофьора на охранителното звено, да пропуснат действия по служба, за да осуети залавянето му като нарушител и бракониер. За това деяние Варненският апелативен съд присъди на бившия кмет три години и половина затвор. На основание чл.23 ал.1 от Наказателния кодекс Шукри ще търпи по-тежкото от наложените наказания – 5 години лишаване от свобода, при първоначален общ режим.

През юни миналата година и Разградският окръжен съд призна вината на Шукри за това, че попречил на горските надзиратели от Ловно стопанство „Воден” да го заловят като нарушител и бракониер. Той обаче му присъди две години лишаване от свобода и отложи изпълнението с пет години. Тогава РОС оправда бившия кмет по обвинението да е заплашвал горските, за да предотврати изпълнението на служебните им задължения. Шукри бе оправдан и за това, че е направил опит да убие горския стражар.

По ловните надзиратели и горския стражар в резервата „Воден“ е стреляно с ловна карабина във вечерните часове на 23 февруари 2013 г., когато тримата проверявали установено преди това незаконно чакало. Първоначално е арестуван Шенол Бакир – шофьор в общинската администрация, но по-късно става известно, че карабината е на тогавашния кмет на Исперих Бейсим Шукри.

По категоричен начин съдът е установил, че именно Шукри се е придвижил до оградата на ловното стопанство, влязъл през отвор на мрежата и се качил на изграденото на дърво чакало. В очакване на нарушителя там били горските надзиратели. Те се легитимирали и произвели изстрел във въздуха, а в отговор той стрелял срещу тях – четири изстрела от чакалото и един след падането си по очи на земята. После избягал през дупка в оградата. Балистична експертиза установила, че намерените гилзи са изстреляни именно от карабината на Шукри.

По откритата на мястото качулка, в частта й за устата е установен ДНК материал, напълно съвпадащ с неговия ДНК профил. Само и единствено по бившия кмет са установени специфични многобройни увреждания по дланите, китките на ръцете и дясната предмишница, получени при падане от чакалото.

Бесим не признава вината си, като твърди, че през целия ден е бил в Разград при сестра си. Експертизата на мобилните клетки обаче е установила, че по това време той се е намирал в района на ловното стопанство.

В рамките на въззивния контрол пред Варненския апелативен съд бе назначена и разгледана техническа експертиза за разположението на клетките на мобилния оператор, които са регистрирали сигнала от телефона на подсъдимия. Според нея във времето на стрелбата телефонът на Шукри се е намирал на територията на резервата „Воден”.

Днес, в отговор на искания на прокуратурата, която протестира първоинстанционната присъда, апелативният съд допусна за разпит поемните лица, присъствали на изземането на гилзите и на маскировъчната шапка под чакалото, от което е паднал стрелецът.
Присъдата на Варненския апелативен съд подлежи на касационна проверка пред ВКС в 15-дневен срок.

Предишна Статия

13 кандидати ще се борят за шеф на БСП в Димитровград

Следваща Статия

Спряхме „бежанци” на границата пред погледите на четирима министри

Свързани Статии

Ученици заеха ключови постове в община Исперих за един ден
Исперих

Ученици заеха ключови постове в община Исперих за един ден

октомври 23, 2025
103
Снимката е илюстративна
Исперих

Глобиха мъж от Исперих, псувал и заплашвал пожарникари, гасили огън

май 27, 2022
173
Снимката е илюстративна
Исперих

Арестуваха много пиян шофьор в Исперих, карал на градус още от обяд

май 25, 2022
336
Снимката е илюстративна
Исперих

Заловиха бежанец от Афганистан в Исперих, криел се в склад на фирма

май 23, 2022
172
Снимката е илюстративна
Исперих

Пиян преспа в ареста в Исперих, шофирал на над 2 промила

май 23, 2022
203
Кражба в игрална зала във Велинград
Исперих

Сутрешен екшън в Исперих: мъж буйства в игрална зала, отправя закани

май 19, 2022
256
Следваща Статия
Спряхме „бежанци” на границата пред погледите на четирима министри

Спряхме „бежанци” на границата пред погледите на четирима министри

Вашият коментар Отказ

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *

Реклама

Кое е най-голямото предизвикателство пред новата власт?

Реклама

Последни новини

Най-добрите и най-лошите летища в Европа

Най-добрите и най-лошите летища в Европа

юни 13, 2026
Къде в Европа е най-лесно да работим от вкъщи?

Къде в Европа е най-лесно да работим от вкъщи?

юни 13, 2026

Страници

  • Всички новини
  • Реклама
  • Контакти
  • Условия за ползване
  • Защита на личните данни
Кмета БГ

Кmeta.bg е национална медия, която отразява всичко актуално от деня такова, каквото е – истинско и достоверно. Тук няма да попаднете на фалшиви новини. Ние сме и тези, които обръщат особено внимание на общините и акцентират на случващото се в тях. Чрез специална карта на сайта всеки потребител може да избере областта, която го интересува и да добие актуална информация.

Част от групата на:

Economic.bg- Икономика и бизнес

© 2026 Всички права запазени! Изграждане и Дигитален маркетинг благодарение на MasterWeb LTD.

Добре дошъл отново!

или

Влезте в профила си по-долу

Забравена парола?

Изтеглете паролата си

Моля, въведете потребителското си име или имейл адреса си, за да зададете отново паролата си.

Вход

Add New Playlist

  • Всички новини
  • Образование от A до #
  • SMART
  • е-услуги
  • Гледна точка
  • Кмет на годината 2025
  • TOP JOBS