Созопол избира най-красива Коледна украса. Общината кани жителите на града да се включат в конкурса „ Коледен Созопол” за оригинална външна празнична украса, който се провежда за втори път. Всички желаещи граждани, фирми и институции могат да се включат в надпреварата, която стартира на 1 декември. До 20 декември хората могат да номинират украсено от тях място. За регистрация в състезанието участниците трябва да представят снимки, точен адрес на сградата и контакти за обратна връзка. Конкурсните работи се подават на e-mail: [email protected], съобщиха от морската община.
От събраните снимки специално назначена комисия ще извърши оглед на място и ще оцени всички кандидатствали обекти. Важни за оценяването ще бъдат цялостната концепция на украсата, нейната мащабност и оригиналност. Участниците ще получат Грамоти, а за най-креативните ще има и парични награди.
Дайте свобода на въображението си, включете и своите деца, създайте феерия от цветни фигурки и светлини. Нека коледния дух обхване града, офисите, домовете и сърцата ни, призовават от община Созопол. От екипа на кмета Панайот Рейзи уточняват, че участници могат да бъдат всички граждани, фирми и институции. Няма ограничения за брой обекти, с които един участник кандидатства. Разходите за коледната украса са за сметка на участниците в конкурса. А цената на украсата не е обект на конкурса.
Комисия, определена със заповед на кмета Панайот Рейзи, ще извърши оглед и на място, след получаване на снимковия материал и ще оцени всички кандидатствали обекти.
Участниците ще получат Грамоти и парични награди, както следва:
І място –250 лв.
II място –150 лв.
III място – 100 лв.
Резултатите от конкурса ще бъдат обявени на 22 декември 2017 г.









