Владимир Тошев от ГЕРБ купи нови кандила и свещници за храма „Рождество Богородично” в Дунавци, съобщи енорийският свещеник йеромонах Максим. С депутатските 1450 лв. са закупени нови кандилници, свещници, покривки, столове за миряни по време на служби и т.н.
170-годишният храм има нужда от подмяна на църковната утвар, както и от малки ремонти, обясни свещеникът. Очаквам реставратори от Велико Търново да дойдат и да поправят нарушенията по стенописите. С дарения ще бъдат закупени и нови полилеи за залата на храма, обясни йеромонах Максим.
На 8 септември, когато е рожденият ден на Пресвета Богородица, храмът ще посрещне много миряни. Тогава ще има тържествена служба и ще бъде осветен курбан за здраве и благополучие на вярващите и всички гражадни на Дунавци.









