Kmeta.bg
Няма резултат
Виж всички резултати
събота, 13 юни, 2026
  • Вход
  • Гледна точка
  • Образование от A до #
  • SMART
  • е-услуги
  • Кмет на годината 2025
Всички новини
Kmeta.bg
  • Гледна точка
  • Образование от A до #
  • SMART
  • е-услуги
  • Кмет на годината 2025
Няма резултат
Виж всички резултати
Kmeta.bg
Няма резултат
Виж всички резултати
Всички новини

Депутати: Турция няма да пази небето ни

Kmeta.bg от Kmeta.bg
февруари 8, 2016
в Политика
Време за четене: ~ 1 мин.
8 0
0
5eec8f40 6a1d 3d83 1
9
СПОДЕЛЯНИЯ
Сподели във Facebook

5eec8f40 6a1d 3d83

В съвместната охрана на българското въздушно пространство няма да участват членки на НАТО, които са съседни на България. По този начин депутатите Красимир Каракачнов (ПФ) и Настимир Ананиев (РБ) отговориха на твърденията, че след промените в Закона за отбраната и въоръжените сили Турция ще пази небето ни. 

„В закона е записано, че тези разговори се водят от българското правителство и българското правителство прави избора, а не някой да ни натрапва. Двустранният договор минава на ратификация през парламента”, подчерта Каракачанов po bTV.

Ананиев обясни, че са водени разговори с Белгия, Холандия, Канада, САЩ, Франция и Италия. По думите му това не е нещо нечувано и съседна Румъния до преди два месеца е имала съвместни патрули с канадските ВВС, а сега там са португалски F-16.

Освен това конкретно с Румъния и Гърция България има споразумения за по-ограничено трансгранично сътрудничество при въздушната охрана от преди законовите промени.

Двамата обсъдиха и темата за връщането на наборната военна служба и предлаганото създаване на регистър на всички годни за служба. „От 2008 г. тези мъже нямат военна подготовка. За какво ги записваш – за пушечно месо?”, запита лидерът на ВМРО.

 

По думите му след конституционните промени от 2007 г., с които се отменя казармата, все още парламентът не е изпълнил ангажимента си да приеме закон, с който да се урежда обучението за защита на отечеството.

Според него военната подготовка трябва да се придобива първо в 10-11 клас в училище, а след това да има 6-месечна наборна служба. Каракачанов цитира и данни от социологическо проучване, според което 81% от запитаните подкрепят въвеждането на трудова повинност като начин младежите от гетата да получат работа и образование.

Ананиев също посочи, че трябва да има обучение за действие в извънредни ситуации, но според него „ако в момента военното министерство обяви доброволчески обучения, ще видите колко хора ще се запишат”. Според него при 35-хилядна армия, поне още 35 000 души веднага биха се записали на 3-месечно обучение.

Гласувайте в конкурса “Кмет на месеца” ТУК.

Предишна Статия

Стоичков на 50 години

Следваща Статия

Каракачанов отново призова за задължителна казарма

Свързани Статии

Кой спечели частичните местни избори
Политика

Само един е кандидатът за кмет за предстоящия частичен вот в село в Кюстендилско

юни 12, 2026
158
Консултации при президента Илияна Йотова: Важно е хората да имат доверие в ЦИК (видео)
Политика

Консултации при президента Илияна Йотова: Важно е хората да имат доверие в ЦИК (видео)

юни 9, 2026
105
Президентът наложи вето върху промени в Изборния кодекс
Политика

Президентът Илияна Йотова започва процедурата за нов състав на ЦИК

юни 8, 2026
126
Инфлацията за последните 5 години надхвърля 40%
Политика

Цените на основни храни намаляват с до 30%

юни 8, 2026
125
Пазарджик иска 11 млн. лв. безлихвен заем от държавата
Политика

Властта с нов дълг, за да изплати пенсиите за юли

юни 3, 2026
112
Кабинетът отпусна 15 млн. лв. за столичния градски транспорт
Политика

Кабинетът възобновява работата по Плана за справедлив преход

юни 3, 2026
137
Следваща Статия
Каракачанов отново призова за задължителна казарма

Каракачанов отново призова за задължителна казарма

Вашият коментар Отказ

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *

Реклама

Кое е най-голямото предизвикателство пред новата власт?

Реклама

Последни новини

Най-добрите и най-лошите летища в Европа

Най-добрите и най-лошите летища в Европа

юни 13, 2026
Къде в Европа е най-лесно да работим от вкъщи?

Къде в Европа е най-лесно да работим от вкъщи?

юни 13, 2026

Страници

  • Всички новини
  • Реклама
  • Контакти
  • Условия за ползване
  • Защита на личните данни
Кмета БГ

Кmeta.bg е национална медия, която отразява всичко актуално от деня такова, каквото е – истинско и достоверно. Тук няма да попаднете на фалшиви новини. Ние сме и тези, които обръщат особено внимание на общините и акцентират на случващото се в тях. Чрез специална карта на сайта всеки потребител може да избере областта, която го интересува и да добие актуална информация.

Част от групата на:

Economic.bg- Икономика и бизнес

© 2026 Всички права запазени! Изграждане и Дигитален маркетинг благодарение на MasterWeb LTD.

Добре дошъл отново!

или

Влезте в профила си по-долу

Забравена парола?

Изтеглете паролата си

Моля, въведете потребителското си име или имейл адреса си, за да зададете отново паролата си.

Вход

Add New Playlist

  • Всички новини
  • Образование от A до #
  • SMART
  • е-услуги
  • Гледна точка
  • Кмет на годината 2025
  • TOP JOBS