
Председателката на парламентарната комисия за КТБ потвърди, че няма разследващи функции, може само да слуша и да си прави изводи. Това стана ясно от участието на Десислава Атанасова в рубриката „Карай направо” по Нова телевизия.
Тя посочи, че управителят на БНБ Иван Искров е заявил пред комисията, че има рожден ден и е пожелал да получи подарък по този повод- свой заместник. „Вместо да говори това, нека сам си направи подарък и да подаде оставката си”, каза Атанасова.
“Разкриването на източването на КТБ касае всички български граждани, касае държавата, касае бюджета, касае решенията, които Народното събрание ще вземе и за в бъдеще”, добави тя.
Преди дни съмнителен чуждестранен инвеститор обяви, че купува за 1 евро акции и дялове в шест предприятия на Цветан Василев. В същото време заседаваше комисия, която търси истината за разграбването на КТБ, но няма разследващи функции. Депутатите всъщност нямат никакви правомощия.
“Надяваме се, че нещо ще свършим все пак, в противен случай би било недопустимо да харчим бюджетни пари на Народното събрание”, изтъкна депутатът от ГЕРБ пред Диана Найденова.
Тя поясни, че на първото заседание на комисията поканените гости от БНБ са пояснили, че никой не е виновен за източването на КТБ и че никой не имал отговорност да следи. В същото време тя изрази надежда, че държавата ще успее да си върне тези 3,5 милиарда, които даде, за да плати гарантираните влогове на хората от КТБ.









