
От 100 до 500 лв. глоба за дрифтъри въвежда община Девня с допълнение в Наредбата за обществения ред, инициирано от кмета Свилен Шитов. Промяната е мотивирана от писмо на началника на Районното полицейско управление в града, с което се сигнализира, че две от най-често срещаните нарушения остават извън обхвата на общинската наредба.
Първото е известното като “дрифтинг” – умишлено пребуксуване на задвижващите колела и поднасяне на автомобила на пътното платно, което създава предпоставки за катастрофи, затруднява останалите участници в движението и живеещите в крайпътните имоти и застрашава живота на пешеходците.
В наредбата се въвежда и нова точка, свързана с непристойното поведение, предизвикване и участие в скарвания, сбивания, скандали, употреба на нецензурни думи и изрази и други неприлични прояви, нарушаващи общоприетите морални норми на обществени места. За нарушителите е предвидена глоба от 50 до 200 лв.








