
Експертите, поканени в общината, работят по по предложения за индивидуални договори в сградите с хоризонтална инсталация на парно. Това заяви пред bTV столичният кмет Йорданка Фандъкова. Според нея, това е една от най-изпълнимите мерки за отчитане на потребената енергия.
В първия пакет от мерки влезе решението за отпадане на лихвите върху просрочените плащания към “Топлофикация”. По втория сега работят преподаватели от Техническия университет и общински съветници. “В него има и неизпълними предложения, но експертите разглеждат всички”, обясни Фандъкова.
Тя подчерта, че се работи , за въвеждане на ежемесечен отчет по няколко варианта – дистанционен и самоотчет, за таван на сградната инсталация и за по-справедливо изчисление на сметките.
Фандъкова обясни, че вече има назначен финансов одит за 2012 година, който ще бъде разширен и в годините назад.Червеният съветник Георги Кадиев обаче непрекъснато я атакувал със „сензационни новини”, които тя вече знаела и била предприела мерки за разрешаването им.
На слуховете, които определиха Йорданка Фандъкова за премиер на служебното правителство, тя отговори, че не е разговаряла с президента, има работа в общината и не може да подведе доверието на хората, които са й го гласували.









