Болницата в Хасково започва разплащането на заплатите на персонала. Днес стана ясно, че РЗОК е заредила по сметката на клиниката 1,1 млн. лева от дължимите за април и май по клинични пътеки и за работни заплати 1, 8 млн. лева.
След като от ръководството и синдикатите в болницата разбраха, че има движение по сметката, протест в четвъртък, както беше обявено, не се състоя.
Имаше обаче предупреждение, че ако и следващия месец ситуацията се повтори и от Касата орежат изработените пари, белите престилки отново ще са готови за нов протест.
Със сега получените средства пък от ръководството на болницата ще дадат първо заплатите на персонала и лекарите, но пък за сметка на това ще се наложи да замразят разплащането на към доставчиците.
Засега имаме достатъчно запаси от необходимите медикаменти и консумативи”, заяви директорът на болницата д-р Славчо Близнаков.
*Още новини от Хасково четете тук








