Kmeta.bg
Няма резултат
Виж всички резултати
неделя, 5 юли, 2026
  • Вход
  • Гледна точка
  • Образование от A до #
  • SMART
  • е-услуги
  • Кмет на годината 2025
Всички новини
Kmeta.bg
  • Гледна точка
  • Образование от A до #
  • SMART
  • е-услуги
  • Кмет на годината 2025
Няма резултат
Виж всички резултати
Kmeta.bg
Няма резултат
Виж всички резултати
Всички новини

Христо Бисеров е невинен, според Комисията за конфликт на интересите

Kmeta.bg от Kmeta.bg
април 20, 2015
в България
Време за четене: ~ 1 мин.
7 0
0
52b0b0f8123cb 2
8
СПОДЕЛЯНИЯ
Сподели във Facebook

52b0b0f8123cb

Комисията за конфликт на интереси не е открила нарушения в дейността на Христо Бисеров като народен представител. Това става ясно от решение на органа от края на март, който се е произнесъл по сигнал от май 2014 година срещу бившия заместник-председател на парламента.

В въпросният сигнал се твърди, че Бисеров е участвал в комисии, упражнили законодателна инициатива във връзка с енергията от възобновяеми източници. В тази област обаче имали бизнесинтереси хора, свързани с Бисеров – съпругата му и двамата му синове. В решението се потвърждава част от данните в сигнала за наличия на дружества, търгуващи със зелена енергия, и участие в тях на свързани с Бисеров лица, но не е открит конфликт на интереси. Аргументите са, че като депутат той не се е изказвал и не е гласувал за законопроектите, пише “Сега”.

Преди да напусне парламента, Бисеров бе член на комисията по правни въпроси. Законопроектите, минали през нея, са за промени в Закона за енергетиката, внесен от правителството на 23 януари 2012 г., промени в същия закон, внесени на 18 юни 2013 г., както и нови текстове в Закона за енергията от възобновяеми източници от същата дата. От комисията три пъти са пращали покана за изслушване на Бисеров, но тя е била върната с резолюция “Получателят отсъства”. Затова комисията е разгледала сигнала, без да го изслуша.

Преди великденските празници прокуратурата внесе в съда делото срещу Бисеров, но само по обвинение, че не е декларирал доходи, както и че е укрил своя банкова сметка в Швейцария. Материалите срещу него и доведения му син Ивайло Главинков за пране на пари не фигурират в обвинителния акт.

Обвиненията срещу бившия зам.-шеф на ДПС са три. Първото е за укриване на данъци в особено големи размери. През 2012 г. той е декларирал 8376.75 лв. данъци, които са на база на доходите му като депутат. Според разследващите обаче Бисеров реално е дължал 34 055 лв. Разминаването идва от негови авоари в евро и долари в банкова сметка в Швейцария, които не е декларирал. Става дума за 314 529 долара и 82 515.32 евро, чиято левова равностойност е 700 960.60 лв. Укриването на тази сметка е повод за второто обвинение. Разследващите твърдят, че той е нарушил валутния закон, като не е декларирал пред БНБ, че има сметки в чужбина. Третото обвинение е, че не е декларирал сметките си пред Сметната палата. Бившият депутат не е уведомил БНБ и за това, че е превел тези суми на доведения си син Главинков по сметка в Македония на 12 декември 2012 г.

Предишна Статия

Над 500 бъдещи олимпийци се надпреварваха през уикенда

Следваща Статия

Руснаците раздвижиха пазара на недвижими имоти в Поморие

Свързани Статии

Vivacom посреща 215 ученици от Практикантската си програма
България

Vivacom посреща 215 ученици от Практикантската си програма

юли 3, 2026
106
Отиде си Йосиф Сърчаджиев
България

Отиде си Йосиф Сърчаджиев

юли 2, 2026
122
Полицай се хвърли във водите на река Марица, за да спаси 14-годишно момче (видео)
България

Полицай се хвърли във водите на река Марица, за да спаси 14-годишно момче (видео)

юли 2, 2026
103
От субсидии към умения: пропуснатите възможности на държавната политика
България

30 професии ще бъдат защитени следващите две учебни години

юли 2, 2026
115
heart 762564 640
България

История за добро: Как спасиха дете в беда в София

юли 2, 2026
112
КТ “Подкрепа” поиска да се ограничи износът на ток
България

От днес: Нови цени на тока, парното и топлата вода

юли 1, 2026
129
Следваща Статия
Руснаците раздвижиха пазара на недвижими имоти в Поморие

Руснаците раздвижиха пазара на недвижими имоти в Поморие

Вашият коментар Отказ

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *

Реклама

Кое е най-голямото предизвикателство пред новата власт?

Реклама

Последни новини

Бъдещето на цените на петрола може да зависи от Китай

Бъдещето на цените на петрола може да зависи от Китай

юли 5, 2026
Дуалното обучение трябва да се прилага широко и дълго, а в България е малко и кратко

Дуалното обучение трябва да се прилага широко и дълго, а в България е малко и кратко

юли 5, 2026

Страници

  • Всички новини
  • Реклама
  • Контакти
  • Условия за ползване
  • Защита на личните данни
Кмета БГ

Кmeta.bg е национална медия, която отразява всичко актуално от деня такова, каквото е – истинско и достоверно. Тук няма да попаднете на фалшиви новини. Ние сме и тези, които обръщат особено внимание на общините и акцентират на случващото се в тях. Чрез специална карта на сайта всеки потребител може да избере областта, която го интересува и да добие актуална информация.

Част от групата на:

Economic.bg- Икономика и бизнес

© 2026 Всички права запазени! Изграждане и Дигитален маркетинг благодарение на MasterWeb LTD.

Добре дошъл отново!

или

Влезте в профила си по-долу

Забравена парола?

Изтеглете паролата си

Моля, въведете потребителското си име или имейл адреса си, за да зададете отново паролата си.

Вход

Add New Playlist

  • Всички новини
  • Образование от A до #
  • SMART
  • е-услуги
  • Гледна точка
  • Кмет на годината 2025
  • COREJIO