
Публичната компания “Трейс Груп Холд” ще изгражда водния цикъл на Стара Загора, става ясно от съобщение на дружеството до инвеститорите на Българска фондова борса (БФБ). При борсовия си дебют в края на 2007 г. “Трейс” излезе на капиталовия пазар като старозагорска компания, но след това смени седалището си в София.
Договорът с общината по “Интегриран воден проект за Стара Загора” е подписан от обединение “Воден проект Стара Загора”, където водещ партньор е именно “Трейс”.
Стойността на проекта е 32.35 млн. лв., а финансирането е осигурено от Кохезионния фонд на Европейския съюз и държавния бюджет на България чрез оперативна програма “Околна среда 2007-2013”. Водният цикъл на Стара Загора трябва да бъде завършен до 30 септември 2014 г.
На днешната сесия по позицията на “Трейс” бяха сключени 17 сделки, в които 5289 лота смениха собственика си. Книжата се понижиха с 1.53% до 3.22 лв. за акция.









