Бедственото положение в Смолянско се усложнява. Джип е паднал в придошлата река Девинска и се предполага, че двамата пасажери са починали, съобщиха от ОДМВР-Смолян.
Инцидентът е станал в ранния следобед около 16 часа, а по разказ на близки съпругът е щял да учи половинката си да шофира. Двамата се казват в джипа, след което колата излиза от паркинга пред блока и по неизяснени причини пада в реката. На мястото не е открит спирачен път.
Буйното течение повлича автомобила, който е открит на 3 километра надолу по реката. Спасителни екипи продължават да издирват телата на жертвите в придошлата от пороите река. Претърсва се и целия район, включително и опашката на язовир „Цанков камък“, която е в началото на Девин.
По неофициална информация загиналата жена е на около 45 годишна и е директор на ДГС Михалково.
Предполага се, че водачъ поради неопитност, е натиснал газта вместо спирачка и джипът полита в реката, а високото ниво на придошлата река се оказва фатално за трагичния инцидент.
„При нормални условия там реката е с ниво не повече от 50см. Реката в този участък е плитка и ако не беше буйната вода вероятно тази трагедия нямаше да се случи “, каза кметът на Девин.









