
Временната парламентарна комисия по казуса с тефтерчето на Филип Златанов изслушва кметове и общински съветници, предава “Фокус”.
В срещата участват председателят на комисията Кирил Добрев, кметът на Велинград Иван Лебанов, кандидат-кмет и бивш кмет на Берковица и кандидат-кмет и общински съветник на община Велико Търново. Били са поканени и още общинари, но те не са се явили.
Според Кирил Добрев, поканените за изслушване са били притискани преди местните избори и след тях. Той изчете редове от тефтерчето, в които са написани имена на кметове и общински съветници, които са били под натиск.
Записките са правени през 2012 година. До сега не са събрани доказателства по тефтера, обясни Добрев.
Кметът на община Велинград Иван Лебанов, чието име е било посочено в тефтера, каза, че е пострадал от това, и е станал медийна звезда.
“Явно не съм удобен на политически сили, които искат да ме отстранят от поста”, заяви Лебанов. Нямал съм конфликти с имената, които са написани в тефтерчето на Филип Златанов, каза кметът на Велинград. Заседанието на комисията продължава.







