
Три часа БСП решава за водачите на листите за предстоящите избори на 5 октомври. Освен кой ще води листите в многомандатните избирателни райони, се очаква на „Позитано”, 20 да се вземе решение и с какво име БСП да се яви на изборите, като едно от предложенията е „БСП – Лява България”. Сред присъстващите на пленума са членовете на Изпълнителното бюро на партията, както и бившия лидер на партията – Сергей Станишев.
„Kmeta bg., научи най-вероятно новоизбраният председател на партията Михаил Миков ще застане начело на една от софийските листи и така за първи път няма да води листата във Видин.
Друга от софийските листи най-вероятно ще бъде поверена на Стефан Данаилов. В Благоевград за водачи се спрягат имената на Емил Костадинов, Корнелия Нинова и Георги Юруков.
Очаква се досегашният военен министър Ангел Найденов да смени Пернишкия избирателен район, който има 4 мандата, с Варна, която има 15 мандата. Като тук партийната конференция предпочита местния депутат Борислав Гуцанов. Като водачи за листи в големите райони се спрягат имената на Атанас Мерджанов, Корнелия Нинова – за София област и Благоевград, Драгомир Стойнев – за Бургас или Стара Загора, Кристиян Вигенин и Янаки Стоилов за Пазарджик, Захари Георгиев за Пловдив и др. В Сливен местният депутат Деян Дечев има повече номинации от наложения преди година от София Валери Жаблянов. В Кюстендил социалистите харесват единствено Мая Манолова.








