
Димитър Бербатов е най-великият български футболист в историята след Христо Стоичков. Това каза вицепрезидентът на БФС Йордан Лечков в ефира на bTV. Изказването му е сензационно заради това, че той бе един от най-големите критици на нападателя.
През миналата седмица Лечков бе тежко обвинен от бившия селекционер на националния отбор Любо Пенев, че той е основният виновник звездата на Монако да не играе повече с националната фланелка.
“Нямам неприязън към Бербатов, вадят се думите ми от контекста през годините за него. Винаги съм бил прям и съм казвал в лицето какво мисля и затова си имам проблеми. Мое мнение е, че за националния отбор човек трябва да играе, защото е престижно” – смята вицепрезидентът на БФС.
“Това е отговорност, при това платена. Футболистите получават някакви минимални средства за повиквателна, но това е за чест и престиж. Когато лидерите играят слабо, ние нямаме шанс. Силните фигури трябва да играят силно и малко повече от максимума си, за да поведат отбора” – заяви Лечков.
“Аз от всичко през седмицата разбрах, че Лечков е виновникът за лошото в българския футбол. С какво преча аз? Бербатов сам се отказа, защо аз да се обяснявам? Не съм имал никакви намеси за него, а даже и никой не ме е питал” – завърши той.









