Kmeta.bg
Няма резултат
Виж всички резултати
сряда, 10 юни, 2026
  • Вход
  • Гледна точка
  • Образование от A до #
  • SMART
  • е-услуги
  • Кмет на годината 2025
Всички новини
Kmeta.bg
  • Гледна точка
  • Образование от A до #
  • SMART
  • е-услуги
  • Кмет на годината 2025
Няма резултат
Виж всички резултати
Kmeta.bg
Няма резултат
Виж всички резултати
Всички новини

Каракачанов: Борисов има качества за президент

Kmeta.bg от Kmeta.bg
май 16, 2016
в Благоевград
Време за четене: ~ 1 мин.
7 0
0
57786714 5d86 c037 1
9
СПОДЕЛЯНИЯ
Сподели във Facebook

57786714 5d86 c037

Бойко Борисов има качествата да бъде президент. Това заяви в Благоевград днес лидерът на ВМРО – БНД Красимир Каракачанов. “Не искам да коментирам дали ще се кандидатира. Той е лидер на друга политическа формация. Видяхте интригата отпреди няколко дни между лидера на ДСБ и сегашния президент. Не искам да влизам в подобни ситуации да казвам кой може и кой не може, дали бих, или не бих подкрепил. Борисов има своите качества за президент. Ако реши да се кандидатира, тогава разговорът става малко по-различен”, уточни Каракачанов.

ВМРО няма да играе в чужди отбори на предстоящите президентски избори. Нашата партия и Патриотичният фронт трябва да имат своя кандидатура за вота за държавен глава, каза той. Според него България трябва да има президент, който да се съобразява и да отстоява националните интереси. “Не може президентът да се опитва да се подмазва на този или онзи международен чиновник и да говори неща, които нямат нищо общо с реалните интереси и политика на България. Може ли на 3 март държавният глава да ни говори за Крим. На този ден трябва да се говори за Санстефанска България”, подчерта Каракачанов.

Той смята, че подобни недоразумения не бива да се случват повече в политиката на България, защото смисълът на един президент е да бъде регулатор на политическите процеси, а не да си води някаква собствена политика. И увери, че ВМРО има готовност за своя кандидатура. “Въпросът е Патриотичният фронт да има единно мнение и оттам нататък да се търси разширяване на този периметър, защото процесите подсказват – идва краят на така наречената либерално-глобалистична ера. Мултикултуралистичният модел се оказва, че никога не е съществувал. Европа се напълни с хора, които не идват, за да се интегрират, а да налагат своя модел, който няма нищо общо с хилядната история на Европа”, каза още лидерът на ВМРО.

Той коментира и думите на Борисов, че ако ПФ напусне управлението заради Изборния кодекс, няма да са патриоти. “Да се учим на патриотизъм ли с премиера Борисов? Ако иска, ще му изнеса няколко лекции. Сега – сериозно. Защо казваме, че ще напуснем управлението. Защото има един проблем, който наблюдаваме 15 г. – гласуването в Турция. Патриотично ли е българският парламент и правителство да позволяват една държава като Турция, която се управлява от олигархична, неоосманистка и ислямистка партия, да ни се меси във вътрешните работи? Там се гласува по инструкция на турското правителство и се гласува за турски партии. Патриотично ли е това да продължава? Ако г-н Борисов ми каже, че е патриотично Турция да ни се меси във вътрешните работи вероятно имаме разминаване в понятието патриотизъм”, заяви Каракачанов. Той разясни, че за ПФ патриотизмът е България сама да решава своето бъдеще, българските граждани да го решават, а не Ердоган да преценява кои партии и с колко влизат в парламента.

Патриотизмът в случа я е да се отреже възможността на Анкара да се бърка в нашите работи. „Има още 2 дни, в които колегите от ГЕРБ и РБ ще сверят своите разбирания за патриотизъм и най-накрая заедно ще отхвърлим президентското вето”, допълни лидерът на ВМРО.  

Предишна Статия

Иманяри от цяла България разкопават родния Клондайк

Следваща Статия

Уникален парков комплекс в Бургас

Свързани Статии

Благоевград привлече 82 млн. евро. инвестиции за 2025 г.
Благоевград

Благоевград привлече 82 млн. евро. инвестиции за 2025 г.

май 15, 2026
114
Мадан вече с финансова помощ за новородени
Благоевград

Десетки семейства с репродуктивни проблеми от Благоевград с финансова подкрепа от общината

май 10, 2026
109
Благоевград въвежда разделно събиране на биоотпадъци в училища
Благоевград

Благоевград въвежда разделно събиране на биоотпадъци в училища

януари 26, 2026
111
Поставят поетапно контейнери за биоразградими отпадъци в Благоевград
Благоевград

Поставят поетапно контейнери за биоразградими отпадъци в Благоевград

януари 6, 2026
110
Продължават вторичните трусове в Западна Турция
Благоевград

Земетресение разтърси Благоевградско

ноември 17, 2025
112
Обновяват Драматичен театър „Никола Вапцаров“ в Благоевград
Благоевград

Обновяват Драматичен театър „Никола Вапцаров“ в Благоевград

август 25, 2025
119
Следваща Статия
Уникален парков комплекс в Бургас

Уникален парков комплекс в Бургас

Вашият коментар Отказ

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *

Реклама

Кое е най-голямото предизвикателство пред новата власт?

Реклама

Последни новини

Сензационно откритие в Хераклея Синтика

Сензационно откритие в Хераклея Синтика

юни 10, 2026
Митрополитският храм “Св. Марина” в Пловдив отбелязва 170 г. с гала концерта “Светлина през вековете” на Античния театър

Митрополитският храм “Св. Марина” в Пловдив отбелязва 170 г. с гала концерта “Светлина през вековете” на Античния театър

юни 10, 2026

Страници

  • Всички новини
  • Реклама
  • Контакти
  • Условия за ползване
  • Защита на личните данни
Кмета БГ

Кmeta.bg е национална медия, която отразява всичко актуално от деня такова, каквото е – истинско и достоверно. Тук няма да попаднете на фалшиви новини. Ние сме и тези, които обръщат особено внимание на общините и акцентират на случващото се в тях. Чрез специална карта на сайта всеки потребител може да избере областта, която го интересува и да добие актуална информация.

Част от групата на:

Economic.bg- Икономика и бизнес

© 2026 Всички права запазени! Изграждане и Дигитален маркетинг благодарение на MasterWeb LTD.

Добре дошъл отново!

или

Влезте в профила си по-долу

Забравена парола?

Изтеглете паролата си

Моля, въведете потребителското си име или имейл адреса си, за да зададете отново паролата си.

Вход

Add New Playlist

  • Всички новини
  • Образование от A до #
  • SMART
  • е-услуги
  • Гледна точка
  • Кмет на годината 2025
  • TOP JOBS