Министърът на отбраната Красимир Каракачанов се е самоизолирал от неделя, тъй като е бил контактен с командващия военно-въздушните сили ген. Димитър Петров, който се оказа заразен с коронавирус.
Вчера вицепремиерът си е направил PCR тест, който е бил отрицателен, съобщава "24 часа". Днес се очаква да излезе втори тест и ако и той е отрицателен, министърът ще свали самоналожената изолация.
Президентът Румен Радев също е бил в контакт със заразен с коронавирус човек, най-вероятно именно генералът от ВВС. В неделя военно-въздушните сили отбелязаха бойния празник на авиацията, като на тържествата присъствата и Каракачанов и Радев.
Новината за Румен Радев съобщи президентът на Естония Керсти Калюлайд в профила си във Facebook. Тя посочва още, че Радев не е посетил официалната вечеря планирана вчера след срещата на иницитавата “Три морета”.
"Срещата на върха "На три морета", която се проведе вчера, може да се счита за успешна. За съжаление трябваше да отменим официалното посещение на българския държавен глава, планирано за днес, защото вчера следобед се оказа, че президентът Радев е бил в контакт с COVID-19 позитивен, преди да пристигне в Естония. Взети са всички необходими мерки. Говорих по телефона тази сутрин с президента Радев и се съгласих, че при тези обстоятелства отмяната на посещението е единствената правилна стъпка", написа още Калюлайд.
По-рано днес от пресслужбата на президента обявиха, че визитата да държавния глава в Естония се отменя "поради усложнената обстановка от коронавирус и невъзможността да бъдат изпълнени всички елементи от предвидената програма".
След запитвания от медиите обаче, от прессекретариата на президентството обявиха, че президентът Румен Радев няма контакт с лице с установен към конкретния момент положителен резултат от тест за коронавирус. По време на посещението на държавния глава в Талин на българската делегация не е налагана карантина. Още на първия ден от пристигането на българската делегация в Талин на президента Румен Радев е направен тест за коронавирус, който е отрицателен.
Националният конкурс „Кмет на годината“ 2020 вече тече. Гласувайте за своя кмет на kmetnagodinata.bg.









