
Кметът на сливенското село Ковачите Атанас Гурков обжалва днес ефективната си присъда от 3 години за убийство при ПТП, съобщи Нова телевизия. Преди година той причинил автомобилна катастрофа, в която загинал съселянинът му Вълю Арабаджиев.
Тестът за алкохол, тогава покзва 2,6 промила в кръвта на кмета. На съдебния процес през септември Гурков се съгласява на съкратена процедура, през септември. Признава вината си и получава присъда от 3 години и половина затвор.
Въпреки че шофьорската му книжка е отнета, той продължава да управлява автомобил из селото. Към днешна дата Гурков Решава да обжалва присъдата си като необоснована и несправедлива. Той отрича да има вина за катастрофата, в която е убил Вълю Арабаджиев. Днес е делото му в Бургаския апелативен съд .
Получава се парадокс, първо признава вината си, а сега на втора инстанция отрича да е виновен. В Бургаския апелативен съд и в момента има производство срещу него за побой”, коментира Станимира, дъщеря на убития Арабаджиев.









