Kmeta.bg
Няма резултат
Виж всички резултати
петък, 24 юли, 2026
  • Вход
  • Гледна точка
  • Образование от A до #
  • SMART
  • е-услуги
  • Кмет на годината 2026
Всички новини
Kmeta.bg
  • Гледна точка
  • Образование от A до #
  • SMART
  • е-услуги
  • Кмет на годината 2026
Няма резултат
Виж всички резултати
Kmeta.bg
Няма резултат
Виж всички резултати
Всички новини

Кметове се обединяват в изграждането на „Регионална мрежа Бургас“

Kmeta .bg от Kmeta .bg
април 27, 2018
в Бургас
Време за четене: ~ 1 мин.
7 0
0
K2
8
СПОДЕЛЯНИЯ
Сподели във Facebook

Кметът на Бургас Димитър Николов предлага общините от областта да се обединят в усилията си за изграждането на четирилентови пътища, които да свързват областния град с останалите общини в региона.

Предложението му беше обсъдено по време на работна среща, в която се включиха градоначалниците на 10 общини от бургаски регион – Бургас, Айтос, Средец, Камено, Малко Търново, Созопол, Приморско, Царево, Поморие и Несебър. На разговора присъства и директорът на Областно пътно управление инж. Димитър Порязов.

Кметовете сформираха работна група, която ще действа по осъществяването на проект „Регионална мрежа Бургас“.  Инициативата предвижда проектирането на пътищата: Бургас – Айтос; Бургас – Средец; Бургас – Малко Търново; Бургас – Созопол- Приморско – Царево; Бургас – Поморие – Несебър.

Целта е да бъде изработен общ регионален проект, с който да се кандидатства за финансиране през следващия програмен период. Идеята е общините също да участват със собствени средства, а проектът да бъде представен пред областния управител, АПИ и Министерството на регионалното развитие, тъй като инвестицията ще е част от републиканската пътна мрежа.

Дотогава общинските екипи по места, съвместно със специалистите от АПИ ще определят трасетата, ще стартират изготвянето на парцеларни планове и свързаните с тях отчуждителни процедури. Подготовката ще отнеме 2-3 години, до изработването на цялостен проект за пътна четирилентова мрежа в региона.

Всички кметове подкрепиха идеята и се обединиха около мнението, че реализирането на този проект ще бъде от изключително важно значение за развитието на икономиката, туризма и решаване на част от проблемите с обезлюдяването в някои от населените места в областта.

Паралелно с проектирането на четирилентовите лъчове, по преценка на кметовете ще се проектират велоалеи и отбивки към различните малки населени места.

Община Бургас ще координира цялостния проект и ще подпомага административно общините.

„Това ще е дълъг и труден процес, но проектът няма алтернатива. Колкото по- рано започнем подготовката, толкова по- голям шанс за финансиране ще има. Средства се привличат с готови и качествени проекти.  Вече имаме опит от подготовката на документацията и процедурите за проекта Бургас – Слънчев бряг и обхода на Поморие. Работата е трудна, тъй като отнема много време, особено по отношение на отчуждителните процедури. Радвам се, че колегите от другите общини подкрепиха идеята и започват работа по места, защото до 2-3 години можем да финализираме проекта и да кандидатстваме за финансирането му“, заяви кметът Димитър  Николов.

Срещите на специалистите от различните общини ще се координират оперативно от заместник кмета на Община Бургас инж. Чанка Коралска. Следващото оперативно заседание на кметовете ще бъде след месец.

Предишна Статия

Кмет откри параклис в древно село

Следваща Статия

Грации превземат „Камчия“

Свързани Статии

От Миядзаки до ЕКСПО: Япония гостува в Бургас
Бургас

От Миядзаки до ЕКСПО: Япония гостува в Бургас

юли 21, 2026
119
500 евро глоба за всеки, който скача от Моста в Бургас
Бургас

500 евро глоба за всеки, който скача от Моста в Бургас

юли 13, 2026
126
Бургас бори пожарите с дронове и термокамери
Бургас

Бургас бори пожарите с дронове и термокамери

юли 8, 2026
106
Пясъчни герои оживяват в Бургас
Бургас

Пясъчни герои оживяват в Бургас

юни 23, 2026
115
Малък делфин се превърна в любимец на Ченгене скеле (видео)
Бургас

Малък делфин се превърна в любимец на Ченгене скеле (видео)

юни 16, 2026
116
Зоопаркът в Бургас показа двойка пуми
Бургас

Зоопаркът в Бургас показа двойка пуми

май 14, 2026
105
Следваща Статия
Грации превземат „Камчия“

Грации превземат „Камчия“

Вашият коментар Отказ

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *

Реклама

Колко пари ще отделите за лятна почивка тази година?

Реклама

Последни новини

Втората най-студена столица в света е изправена пред рекордни жеги

Втората най-студена столица в света е изправена пред рекордни жеги

юли 24, 2026
Вечерни новини: Бюджет 2026 е окончателно приет: Край на общинската програма

Вечерни новини: Бюджет 2026 е окончателно приет: Край на общинската програма

юли 24, 2026

Страници

  • Всички новини
  • Реклама
  • Контакти
  • Условия за ползване
  • Защита на личните данни
Кмета БГ

Кmeta.bg е национална медия, която отразява всичко актуално от деня такова, каквото е – истинско и достоверно. Тук няма да попаднете на фалшиви новини. Ние сме и тези, които обръщат особено внимание на общините и акцентират на случващото се в тях. Чрез специална карта на сайта всеки потребител може да избере областта, която го интересува и да добие актуална информация.

Част от групата на:

Economic.bg- Икономика и бизнес

© 2026 Всички права запазени! Изграждане и Дигитален маркетинг благодарение на MasterWeb LTD.

Добре дошъл отново!

или

Влезте в профила си по-долу

Забравена парола?

Изтеглете паролата си

Моля, въведете потребителското си име или имейл адреса си, за да зададете отново паролата си.

Вход

Add New Playlist

  • Всички новини
  • Образование от A до #
  • SMART
  • е-услуги
  • Гледна точка
  • Кмет на годината 2026
  • COREJIO