Kmeta.bg
Няма резултат
Виж всички резултати
събота, 13 юни, 2026
  • Вход
  • Гледна точка
  • Образование от A до #
  • SMART
  • е-услуги
  • Кмет на годината 2025
Всички новини
Kmeta.bg
  • Гледна точка
  • Образование от A до #
  • SMART
  • е-услуги
  • Кмет на годината 2025
Няма резултат
Виж всички резултати
Kmeta.bg
Няма резултат
Виж всички резултати
Всички новини

Кметовете на Пазарджик, Белене и Бойчиновци – сред най-имотните

Kmeta.bg от Kmeta.bg
януари 15, 2016
в Общество
Време за четене: ~ 1 мин.
8 0
0
9e3aed2a 3ee9 4d73
9
СПОДЕЛЯНИЯ
Сподели във Facebook

9e3aed2a 3ee9 4d73

Кметовете на Пазарджик, Белене и Бойчиновци са сред най-имотните управници, показват данните от данъчните им декларации, публикувани в публичния регистър на НАП.

Вече известният с луксозното си имение в село Паталеница Тодор Попов и съпругата му имат апартамент в Пазарджик с квадратура от 169 кв. м, който са придобили през 2004 година, а за закупуването му е изтеглен заем. Декларирани са три парцела и три къщи в селото, в чиято собственост също участва съпругата му Силвия Попова. Имуществото е придобито в периода 2004-2014 г.

Сред имотните кметове е градоначланикът на Белене, Милен Дулев. В декларацията, на името на него и съругата му, са записани два парцела в града с обща площ 2060 кв.м, гараж, дворно място с къща, чиято застроена разгърната площ възлиза на 417 кв.м., и офис. Освен това Дулеви притежават производствен и търговски обект в с. Петокладенци, парцел от 2,3 декара в с. Кулина Вода, както и декар дворно място с къща (100 кв.м разгърната площ) в гр. Левски. Всички те са придобити в периода 2005 – 2013 г.

Кметът на Белене и семейството му притежават 20 парцела с ниви, овощни градини и лозя, с обща площ 135 декара. Всичките са придобити в периода 2003 – 2013 г.

Семейството притежава лек автомобил японско производство, закупен през 2011 г. за 52 790 лева. Кметът Дулев има скромните 1700 лв. на депозит в банка, но съпругата му разполага с 33 600 лева по 4 сметки. 

155 декара ниви и два комбайна фигурират в декларацията на кмета на Бойчиновци Светлин Сретениев. Градоначалникът на северозападната община явно развива печеливша селскостопанска дейност, защото е отчел пред държавата впечатляващите 753 954 лева доходи от реализирана продукция, като регистриран земеделски производител.

Имуществото на столичния кмет Йорданка Фандъкова е продобито в по-голяма част като наследство. Тя притежава парцел в Бистрица, както и в родния й Самоков, където имуществото й включва и къща с двор, които са наследство.
В София апартаментите на семейство Фандъкови са два. Имат и магазин, придобит през 2008 година. Имущество е регистрирано и в село Сопот, община Угърчин, където имат къща с двор. Автомобилите са два – Рено Меган и Тойота Корола на обща стойност 13, 500 лева. Спестяванията на съпругът на кматизата Юри Фандъков са в два влога – един на стойност 10, 379 и другия – 11, 907 лв. Спестявания в чужди банки няма. В данъчната декларация са посочени няколко парцела в столицата, които също са наследени и дават право на обезщетение чрез апартамент.

Кметът на Ямбол Георги Славов притежава два апартамента в Ямбол, а в един от тях е съсобственик и съпригата му Катя Славова, която има апартамент във Сливен и къща във свищовското село Алеково. Автомобилът на кмета Слвов е закупен за 22 620 лв на лизинг. Задължениятана Славова са в размер на 60 хил. лева.

Кметската съпруга има участиe в три дружества, а на едно от тях – Текрис ЕООД е мажоритарен собственик. Общата стойност на деловото й участие във фирмите надхвърля 180 хил. лева.

Кметът на Кърджали Хасан Азис има имоти в село Мост – къща и парцел, придобити през 1992 г., като къщата е оценена на 200 000 лева, а парцела – 5000 лв. Личният автомобил е “Волво” и е закупен за 20 000 лева. Спестяванията на градоначалника на Кърджали са 60 000 лева. Задълженията са в три кредита – за 20 000, 2000 и 10 000 лева, като последният е на името на съпругата му Невин Караджа.

Само двама от новите кметове на градове в страната – на Плевен и Каварна, са подали в Сметната палата задължителните по закон декларации с имотното състояние, с което влизат във властта, пише “Стандарт”. Плевенският градоначалник Георг Спартански е обявил дялове в два апартамента в Плевен, къща с дворно място в с. Батулци, нива, овощна градина и гори в същото село. Спартански кара Рено Меган, закупен през 2012 г. Новата кметица на Каварна Нина Ставрева пък е декларирала апартамент и парцел в морския град. Ставрева изплаща ипотечен кредит от 100 000 лв. и потребителски кредит от 17 500 лв., с които вероятно покрива покупка на 2500 дка лозя край Каварна на стойност 150 000 лв.

Доскорошният кмет на Каварна Цонко Цонев пък е излязъл от властта с доста скромно имотно състояние. Кметъла бе начело на града цели три мандата. През това време той е закупил парцел в с. Камен бряг за 1730 квадрата, декларирал е спестени 9000 лв., но на името на съпругата му, и 14 000 лв. банков кредит.

Гласувайте в конкурса „Кмет на месеца“ ТУК.

Предишна Статия

“Цар Симеон” не се страхува от Кьолн

Следваща Статия

Кметове на селата ще участват в комисии в Димитровград

Свързани Статии

Десетки хиляди фиктивни почивки на ученици за 8 млн. лева
Общество

Денков призова организациите, заявили протести на 18 май, да се съобразят с провежданите тогава матури

май 11, 2022
1.9k
Няма да има повишаване на заболеваемостта и без сертификати, Манолова с нов политически проект
Общество

44% от българите са на мнение, че войната в Украйна е заради НАТО

май 9, 2022
2.3k
Снимката е илюстративна
Общество

Пощите изплащат пенсиите само по постоянен адрес

май 9, 2022
2.1k
Мария Габриел: 1,7 милиарда помощ ще отидат за новатори в бизнеса
Общество

Граждански диалог с комисар Мария Габриел на тема: „Младите хора за бъдещето на Европа”

май 8, 2022
1k
Снимката е илюстративна
Общество

Пенсиите в пощите ще се изплащат ръчно и през месец май

май 5, 2022
1.4k
Протести и сблъсъци между подкрепящи военната помощ за Украйна и граждани, които са против
Общество

Протести и сблъсъци между подкрепящи военната помощ за Украйна и граждани, които са против

май 4, 2022
1.6k
Следваща Статия
Кметове на селата ще участват в комисии в Димитровград

Кметове на селата ще участват в комисии в Димитровград

Вашият коментар Отказ

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *

Реклама

Кое е най-голямото предизвикателство пред новата власт?

Реклама

Последни новини

Екстремните горещини причиняват 3400 допълнителни смъртни случая на ден в Индия

Екстремните горещини причиняват 3400 допълнителни смъртни случая на ден в Индия

юни 12, 2026
Търговията с акциите на SpaceX стартира с 11% скок

Търговията с акциите на SpaceX стартира с 11% скок

юни 12, 2026

Страници

  • Всички новини
  • Реклама
  • Контакти
  • Условия за ползване
  • Защита на личните данни
Кмета БГ

Кmeta.bg е национална медия, която отразява всичко актуално от деня такова, каквото е – истинско и достоверно. Тук няма да попаднете на фалшиви новини. Ние сме и тези, които обръщат особено внимание на общините и акцентират на случващото се в тях. Чрез специална карта на сайта всеки потребител може да избере областта, която го интересува и да добие актуална информация.

Част от групата на:

Economic.bg- Икономика и бизнес

© 2026 Всички права запазени! Изграждане и Дигитален маркетинг благодарение на MasterWeb LTD.

Добре дошъл отново!

или

Влезте в профила си по-долу

Забравена парола?

Изтеглете паролата си

Моля, въведете потребителското си име или имейл адреса си, за да зададете отново паролата си.

Вход

Add New Playlist

  • Всички новини
  • Образование от A до #
  • SMART
  • е-услуги
  • Гледна точка
  • Кмет на годината 2025
  • TOP JOBS