С голям маратон започва утрешният 14 февруари за кмета на Видин д-р Цветан Ценков, съобщиха от общината. Повечето села около града почитат светеца Трифон Зарезан по стар стил – на 14 февруари. И всички искат да срещат гости от общината. Денят е повод да дойдат при нас, да видят как живеем, да ги нагостим и да поискаме важни неща от тях, споделят кметовете.
Празнуването д-р Ценков започва в 10,30 часа в село Синаговци. Лозя около него няма, но традицията да се почита този светец е стародавна. В 11,15 чса докторът-кмет ще щракне ножици в Дунавци, където също се събират за празник. В двете села с кмета ще бъде и зместничката му по хуманитарните дейности Борислава Борисова. В 16 часа пък ще уважи молбата на жителите на село Антимово, където също ще зарязват лозе.
Където кметът не може да огрее, праща заместниците си. Заместникът по европейските проекти и политики Десислава Тодорова ще зарязва в село Дружба, заместникът по териториалното устройство и строителството Светослав Скорчев ще бъде гост на празника на фирма „Бонония Естейт”, която отглежда лозя и произвежда вино в землищата на селата Гомотарци и Кошава. Зарязването ще бъде в нейните масиви между двете села, а гости – жителите им и други любители на хубавото вино от региона.









