
Кметът на Берковица Димитранка Каменова покани на среща представители на туристическия бранш в града, съобщиха от общината. Целта на разговора е да се чуе мнението на собствениците на хотели и къщи за гости за туристическата политика на общината.
Участниците в срещата се поинтересуваха как общината работи за превръщането на зона “Ком” в зимен туристически център, показването на историческата местност “Калето” като част от римската история на града и ситуацията с минералния водопровод, който трябва да доставя лечебна вода от извор извън града.
През 2015 година ще приключи проектът за удължаване на пистата под връх “Ком”, което ще привлече повече туристи, отговори кметът. В момента се възстановява собствеността върху “Калето”, което ще позволи местността да бъде адаптирана за посещения. Готови са скиците за прокарването на минералния водопровод по утвърдено трасе.
Представителите на бранша настояха общината да актвизира своята политика за популяризиране на природните дадености, които могат да привлекат повече посетители. Те препоръчаха и засилване на интернет рекламата, за която не се изискват средства.









