
В района на пристанище Бургас предстои да бъде изграден голям конгресен център, който ще се намира на територията между Морска гара и Магазия 1.
Модерната сграда ще бъде с разгърната площ от 8000 кв. м. и ще разполага със зала за 500 човека. Освен офиси, конгресният център ще разполага и с научно-изследователски кабинети. Към сградата ще има и паркинг на няколко нива.
Целта е в черноморския град да започнат да се провеждат големи международни конференции и конгреси и да се развие конгресният туризъм.
Новият конгресен център ще бъде изграден по проект на Държавно предприятие „Пристанищна инфраструктура”, като нужните средства са в размер на 15 млн. лв. Предвижда се обектът да бъде готов и пуснат в експлоатация до края на 2018 г.
По думите на Ивайло Иванов, директор на предприятието в Бургас, строителството ще бъде истинско предизвикателство за архитектите, проектантите и изпълнителите, тъй като сградата ще бъде на терен, който се намира почти в морето. Това ще е първото подобно здание в България от такъв клас.
До броени дни се очаква да започне мащабната реконструкция и облагородяване на района около Морска гара – Бургас. Ремонтите ще бъдат завършени в рамките на 4-5 месеца.
Планът на вертикалната планировка включва обновяване на настилката между фара и яхтеният клуб. Освен това в района на Морска гара ще бъдат обособени нови пътни платна, паркинг, зелени площи, като се предвижда и прокарването на велоалея. Съществуващите жп релси ще бъда премахнати.
Още новини от Бургас и региона вижте ТУК.









