Kmeta.bg
Няма резултат
Виж всички резултати
понеделник, 15 юни, 2026
  • Вход
  • Гледна точка
  • Образование от A до #
  • SMART
  • е-услуги
  • Кмет на годината 2025
Всички новини
Kmeta.bg
  • Гледна точка
  • Образование от A до #
  • SMART
  • е-услуги
  • Кмет на годината 2025
Няма резултат
Виж всички резултати
Kmeta.bg
Няма резултат
Виж всички резултати
Всички новини

Купон край огъня без GSM на „Бардово Бърдо Фест“

Kmeta .bg от Kmeta .bg
юни 15, 2017
в Смолян
Време за четене: ~ 1 мин.
8 0
0
11 132
9
СПОДЕЛЯНИЯ
Сподели във Facebook

„Бардово Бърдо Фест“ в родопското село Киселчово тази година започва на 28 юли и ще продължи до 30 юли. Там може да се усети чарът на „аналоговото общуване“, казват организаторите.

Идеята е на писателката Мона Чобан, която си идва от Париж в Киселчово за лятото и за още няколко пъти в годината. Организатори са „Артел 13“, сдружение „Fun in the mountain“, а партньори – община Смолян и народното читалище в Смилян.

Thumb %d0%91%d1%8a%d1%80%d0%b4%d0%be4

„Припомнете си вечерите край огъня, вкуса на бабините манджи и очарованието на песните, изпълнени под звездите! Заведете децата си в света на игрите от едно време и им покажете, че могат да се забавляват без интернет и високотехнологични джаджи! Посетете закътаното родопско селце Киселчово, за да изпитате невероятни емоции по време на “Бардово Бърдо Фест”!

Много от нас са прекарвали ваканциите си на село. Ваканции, изпълнени със свобода, чист въздух и забавления, за които са необходими само две неща – време и въображение. “Бардово Бърдо Фест” ще припомни тези безгрижни дни на възрастните и ще даде възможност на децата да създадат свои собствени спомени от игрите на село“, казват домакините.

Thumb %d0%91%d1%8a%d1%80%d0%b4%d0%be5

Те са приготвили най-разнообразни развлечения за деца, към които може да се присъединят и възрастните. Детската програма включва състезания и игри на народна топка, стъклени топчета, ластик, федербал, “Не се сърди, човече!”, “Дама”, “Домино”, “Стражари и апаши”, “Кър” и много други.

Що се отнася до хапването, освен традиционните ястия като родопско чеверме, пататник и пареник, менюто по време на “Бардово Бърдо Фест” ще включва и много вкусотии от едно време – пълнена чушка със сирене, филия с лютеница, мекици, циганска баница, яйце на вестник, питка “Мечка”, домашен сладолед, лимонада и други.

През вечерта китари ще озвучават танцуващите огнени сенки под безкрайното звездно небе. Съвременните бардове ще изпълняват свои песни пред разгарящите се огньове.

Thumb %d0%91%d1%8a%d1%80%d0%b4%d0%be2

Краси Йорданов, Виктор Макаров, Светла и Наско Стоянови, Маргарита Друмева, Зора Господинова, Дани Сапов и Павел Йорданов ще се надпяват с щурците – единствените им конкуренти сред тишината на селото

През деня освен детските игри ще има и съпътстваща музикална програма и обучителни ателиета.

Предишна Статия

Средновековни криминални загадки на Царевец

Следваща Статия

Купон край огъня без GSM на „Бардово Бърдо Фест“

Свързани Статии

Правят мост на пътя пътя Смолян – Пампорово
Смолян

Правят мост на пътя пътя Смолян – Пампорово

май 14, 2026
115
Размерите на свлачището надхвърлят оповестените: Смолян иска помощ от държавата
Смолян

Размерите на свлачището надхвърлят оповестените: Смолян иска помощ от държавата

май 4, 2026
123
Ученици от Смолян ще ползват безплатни карти за лифт в Пампорово
Смолян

Ученици от Смолян ще ползват безплатни карти за лифт в Пампорово

март 16, 2026
110
Може ли да бъде овладяна миграцията на сестрите
Смолян

Амбулатории за извънболнична помощ в 12 населени места в Смолянско

февруари 14, 2026
106
В Смолян отбелязаха 50-годишнината на Планетариума
Смолян

Планетариумът в Смолян организира “Космическа томбола”

януари 24, 2026
106
Капсула на времето с послание от 1984 г. отвориха в Чипровци
Смолян

Доброто: Семейство дари 15 инхалатора на детското отделение на болницата в Смолян

декември 23, 2025
103
Следваща Статия
Слънчево и много топло

Слънчево и много топло

Вашият коментар Отказ

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *

Реклама

Кое е най-голямото предизвикателство пред новата власт?

Реклама

Последни новини

Новините от седмицата: ТЕЦ „Марица изток 2“ и мините излизат от БЕХ; Веригите обещаха 15% поевтиняване

Новините от седмицата: ТЕЦ „Марица изток 2“ и мините излизат от БЕХ; Веригите обещаха 15% поевтиняване

юни 14, 2026
Кои световни забележителности не си заслужават парите?

Кои световни забележителности не си заслужават парите?

юни 14, 2026

Страници

  • Всички новини
  • Реклама
  • Контакти
  • Условия за ползване
  • Защита на личните данни
Кмета БГ

Кmeta.bg е национална медия, която отразява всичко актуално от деня такова, каквото е – истинско и достоверно. Тук няма да попаднете на фалшиви новини. Ние сме и тези, които обръщат особено внимание на общините и акцентират на случващото се в тях. Чрез специална карта на сайта всеки потребител може да избере областта, която го интересува и да добие актуална информация.

Част от групата на:

Economic.bg- Икономика и бизнес

© 2026 Всички права запазени! Изграждане и Дигитален маркетинг благодарение на MasterWeb LTD.

Добре дошъл отново!

или

Влезте в профила си по-долу

Забравена парола?

Изтеглете паролата си

Моля, въведете потребителското си име или имейл адреса си, за да зададете отново паролата си.

Вход

Add New Playlist

  • Всички новини
  • Образование от A до #
  • SMART
  • е-услуги
  • Гледна точка
  • Кмет на годината 2025
  • TOP JOBS