Kmeta.bg
Няма резултат
Виж всички резултати
четвъртък, 6 август, 2026
  • Вход
  • Гледна точка
  • Образование от A до #
  • SMART
  • е-услуги
  • Кмет на годината 2026
Всички новини
Kmeta.bg
  • Гледна точка
  • Образование от A до #
  • SMART
  • е-услуги
  • Кмет на годината 2026
Няма резултат
Виж всички резултати
Kmeta.bg
Няма резултат
Виж всички резултати
Всички новини

Кюстендил се представи на туристическо изложение в Търново

Kmeta.bg от Kmeta.bg
януари 9, 2015
в Област Кюстендил
Време за четене: ~ 1 мин.
7 0
0
54afd45d702b5 1
8
СПОДЕЛЯНИЯ
Сподели във Facebook

54afd45d702b5

Община Кюстендил се представи на ХІ-то Международно туристическо изложение – Културен туризъм във Велико Търново. Тя подели информационен щанд с общините Земен и Невестино.

Мероприятието се проведе в изложбени зали “Рафаел Михайлов” със съдействието на Министерството на икономиката и енергетиката, Българска хотелиерска и ресторантьорска асоциация (БХРА), Асоциация на българските туроператори и туристически агенции, Общинска агенция по туризъм “Царевград Търнов” и домакина на форума – местната администрация във Велико Търново.

Участието във форума се осъществи по проект, изпълняван с финансовата подкрепа на Оперативна програма “Регионално развитие 2007-2013”, съфинансирана от ЕС чрез Европейски фонд за регионално развитие.

 

В рамките на проекта, природа, традиции и хилядолетна история обединяват в едно туристическия продукт на Дестинация Кюстендил-Невестино-Земен, включващ тематично ориентирани туристически пакети и маршрути с различна степен на трудност.

В дискусионната програма на изложението Дестинация Кюстендил-Невестино-Земен взе участие с презентация пред бизнеса в туристическия бранш.

Изненада за всички гости беше да опитат богат асортимент от кюстендилски сушени череши и сливи. Проведе се уъркшоп с туроператори, чийто интерес главно бе насочен към културния туризъм и организираните маршрути с познавателна цел.

 

На ХІ Международно туристическо изложение “Културен туризъм”, което се проведе между 10 и 13 април, се представиха изложители от 11 държави и 67 общини от страната.

“Този документ е създаден в рамките на проект №BG161PO001/3.2-03/2012/005 ”Осъществяване на рекламни дейности и дейности по информация, публичност и визуализация за реализацията на проект „”Дестинация Кюстендил-Невестино-Земен – природа, традиции и хилядолетна история“, в изпълнение на договор за безвъзмездна финансова помощ №BG161PO001/3.2-03/2012/005  по Оперативна програма „Регионално развитие” 2007 – 2013 г., приоритетна ос 3 „Устойчиво развитие на туризма”, операция 3.2 „Развитие на регионалния туристически продукт и маркетинг на дестинациите ІІ”, съфинансирана от Европейския съюз, чрез Европейския фонд за регионално развитие.

Цялата отговорност за съдържанието на публикацията се носи от Община Кюстендил и при никакви обстоятелства не може да се счита, че този документ отразява официалното становище на Европейския съюз и Управляващия орган.”

Предишна Статия

Кюстендил се представи на туристическо изложение в Търново

Следваща Статия

Започнаха процедури за доизграждане на 60 км от автомагистрала „Хемус”

Свързани Статии

Кюстендил засилва готовността си за горски и полски пожари
Кюстендил

Кюстендил засилва готовността си за горски и полски пожари

юли 30, 2026
103
Заради правен казус: Не е ясно дали Общинският съвет в Кюстендил има председател
Кюстендил

Обезопасяват реки и водоеми в Кюстендилско

юли 13, 2026
106
Празникът на черешата – едно от най-значимите културни и туристически събития в страната
Кюстендил

Празникът на черешата – едно от най-значимите културни и туристически събития в страната

юни 29, 2026
111
В Кюстендил откриха атракционен въжен парк
Кюстендил

В Кюстендил откриха атракционен въжен парк

юни 2, 2026
160
car 2854658 640
Кюстендил

Кюстендил въвежда онлайн плащания за синя зона

март 5, 2026
142
Кочериново въвежда разделно събиране на биоотпадъци в пет населени места
Кочериново

Кочериново въвежда разделно събиране на биоотпадъци в пет населени места

февруари 9, 2026
112
Следваща Статия
Започнаха процедури за доизграждане на 60 км от автомагистрала „Хемус”

Започнаха процедури за доизграждане на 60 км от автомагистрала „Хемус"

Вашият коментар Отказ

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *

Реклама

Кой трябва да бъде най-важният приоритет за развитието на вашата община през следващата година?

Реклама

Последни новини

Подписите за спиране на метрото набъбват, започват безсрочни стачни действия

Метрото до “Левски Г” тръгва на 15 август

август 6, 2026
Коя страна с колко допринася за европейската икономика? (Графика)

Коя страна с колко допринася за европейската икономика? (Графика)

август 6, 2026

Страници

  • Всички новини
  • Реклама
  • Контакти
  • Условия за ползване
  • Защита на личните данни
Кмета БГ

Кmeta.bg е национална медия, която отразява всичко актуално от деня такова, каквото е – истинско и достоверно. Тук няма да попаднете на фалшиви новини. Ние сме и тези, които обръщат особено внимание на общините и акцентират на случващото се в тях. Чрез специална карта на сайта всеки потребител може да избере областта, която го интересува и да добие актуална информация.

Част от групата на:

Economic.bg- Икономика и бизнес

© 2026 Всички права запазени! Изграждане и Дигитален маркетинг благодарение на MasterWeb LTD.

Добре дошъл отново!

или

Влезте в профила си по-долу

Забравена парола?

Изтеглете паролата си

Моля, въведете потребителското си име или имейл адреса си, за да зададете отново паролата си.

Вход

Add New Playlist

  • Всички новини
  • Образование от A до #
  • SMART
  • е-услуги
  • Гледна точка
  • Кмет на годината 2026
  • COREJIO