
Ледена пързалка ще е най-новата атракция за Коледните и новогодишни празници във Враца. Такава в града ще има за първи път. Местната управа води активно преговори с доставчик на съоръжението, което ще бъде монтирано на площад „Христо Ботев“.
Общинската администрация се е заела сериозно с подготовката за предстоящите празници. Коледен базар, досущ като тези в Германия, ще бъде издигнат на централния площад.
Вместо скучните сергии, тази година врачани ще пазаруват лакомства и украса от дървени къщички. Поканени са и десетки занаятчии, които да предлагат произведеното от тях на базара.
Ще има и шатри с типичните за сезона храна и напитки, деликатеси и кулинарни изкушения. За изявите по време на празничната програма ще бъде построена специална сцена.








