
Нещата в държавата са сравнително стабилни. Само за две седмици видяхме възстановяване на европейското доверие в България. Това заяви регионалният министър Лиляна Павлова пред БНТ. По думите и правителството е успяло да приеме приемлив бюджет за 2015 г., което е добра основа за стабилност. “Ще харчим толкова, колкото изкарваме”, изтъкна тя.
Относно усвояването на европейски фондове, Павлова отчете, че няма да загубим нито едно евро, благодарение на действията, които са били предприети, както от кабинета Борисов, така и от служебния кабинет преди това.
“По програма “Регионално развитие” направихме всичко възможно и успяхме да разплатим много повече от 106 милиона, за да не загубим, защото целта беше да платим минимум 106 млн. евро, успяхме да разплатим 122 млн., така че дори да има някаква нередност, България да не загуби нито един лев по програмата”, поясни Лиляна Павлова, като изрази благодарност към екипа и служебното правителство за напрегнатата работа.
Регионалният министър съобщи, че новата оперативна програма “Транспорт” 2014-2020 г. предвижда общ бюджет от 800 млн. евро за довършване на магистрала “Струма” през Кресненското дефиле и да бъдат изградени поне първите 60 км от “Хемус” от Ябланица до разклона Плевен – Ловеч.
Лиляна Павлова коментира и строителството на тунела под Шипка, като припомни, че там проблемите са свързани с отчуждаването.






