Лом чества 10 години от присъединяването на България към ЕС, съобщиха от общината. Пред много граждани кметът Пенка Пенкова очерта постигнатото не само от страната, но и от града за този период. Изпълнени са 30 проекта с финансирне от оперативните програми на съюза. Те са на стойност 50 млн. лв. Изграден е нов дунавски парк, обновена е главната улица, построена е сграда за трансграничен пазар, спортно игрище, социални центрове, доставено е ново технологично оборудване за общинската болница. До Долно Линево се стига по нов път, проекти са изпълнени и в селата Ковачица и Замфир.
Предстои ремонтирането на 13 улици, за които са осигурени 2,6 млн. лв. европейски средства. Ще бъде обновена сградата на историческия музей и къщата на възрожденеца Димитър Гинин. 5 млн. лв. са осигурени с проект за ремонт на общинските пътища до селата Замфир, Трайково и Сталийска махала. С 300 000 лв. ще бъде доставено ново оборудване за народното читалище „Постоянство”.
Пенкова напомни, че изпълненето на най-големия проект – обновление на водния цикъл и изграждане на пречиствтелна станция за отпадни води на стойност 60 млн. лв. е бил провален.
На срещата с гражданите бяха изтъкнати и задачите на предстоящото българско европредседателство, допълниха от общината.








