
Българският културен институт в Лондон ще бъде домакин на Ден, посветен на Казанлък. Столицата на Долината на розите и тракийски царе ще бъде представена пред лондончани и българите, живеещи там, чрез културното събитие. То е организирано от Община Казанлък и Българския културен институт на 14 юни вечерта, съобщават от пресцентъра на общинската администрация.
В програмата за представянето на Казанлък са включени: изложбата “Долината на розите и тракийските царе” с автори Александър Иванов и Стефан Димов, филмът на Иван Бонев, посветен на казанлъшката маслодайна роза и розопроизводството в региона, както и мултимедийни презентации на прекрасни кътчета от България, снимани отвисоко от известия ни фотограф Александър Иванов. Своите умения ще покажат и танцьори от ансамбъл “Арсенал” и 11-годишната Ивелина Станчева, възпитаничка на музикалния педагог Стефка Денева.
Кметът на община Казанлък Галина Стоянова и заместник-председателят на Общинския съвет Нено Влайков ще представят местната власт в Деня, посветен на града на розите.








