Куп престижни награди спечелиха възпитаниците на центъра за подкрепа за личностно развитие (ЦПЛР) в Мездра в VIII Национален конкурс „Път към славата“, който се проведе в София. В събитието, организирано от Арт Център „Кърнолски“ под патронажа на Янка Такева, председател на Синдиката на българските учители, взеха участие над 1600 млади таланти от цялата страна на възраст от 4 до 35 г. Те се съревноваваха в 7 конкурсни категории в 5 възрастови групи.
Отлично се представи мажоретният състав към ЦПЛР, който заслужи първа награда в категорията „Мажоретки“ във втора възрастова група за изпълненията си на „Марш с батони“ и „Марш с пом пони“ под музикалния съпровод на патриотичните песни „Боят настана“ и „Де е България“. Танцовата формация получи купа, диплома, медали и покана за участие през месец септември във II Mеждународен фестивал “Короната на Орфей” в Паралия Катерини, Гърция, а художественият ръководител на състава Христина Стоянова – диплома за висок професионализъм.
![]()
В същата възрастова група, но в категорията „Вокал – българска песен“, Вокална група „Детски свят“, с художествен ръководител Анета Петкова, беше отличена от авторитетното жури с втора награда.
![]()
Подрастващите певчески таланти изпълниха песните „Моята родина“ и „Има светлина“, като за представянето си получиха купа, диплома, медали и покана за участие в XXVIII Международен фестивал на изкуствата за деца и младежи “Ние – ХХI век”, който ще се проведе през месец август в к. к. „Слънчев бряг“.









