
На 31 януари с парти за добре дошли Медицински университет – Плевен и компанията представител на висшето училище във Великобритания ще посрещнат над 100 новозаписани във вуза чуждестранни студенти – граждани на Обединеното Кралство. Те вече пристигнаха в Плевен със своите родители, информира пиарът на висшето училище.
Студентите ще започнат 6-годишен англоезичен курс на обучение по специалност „Медицина“ от 15 февруари.
За поредна година висшето училище в Плевен не само запази тенденцията на засилен интерес от страна на чуждестранни кандидат-студенти да изучават медицина, но и надхвърли очакванията, с рекорден прием от над 250 новозаписани студенти от чужбина. Най-висок отново е делът на гражданите от Великобритания – близо 110, следвани от студенти от Индия (48), Германия (19), Испания (12) и Нигерия (9). За първи път към потока от чуждестранни студенти се присъединяват кандидати от Естония, Австралия, Бангладеш, Камерун и Египет.
Специално за студентите от Великобритания и техните родители организаторите на събитието на 31 януари са предвидили 30-минутна програма от автентични народни песни и танци в изпълнение на Северняшкия ансамбъл. Преди това те ще бъдат приветствани от Ректора на университета, проф. д-р Славчо Томов и от управителите на компанията представител на висшето училище във Великобритания. Ще се състои и официална церемония на подновяване на договора с партньорите от Обединеното Кралство, като знак и висока оценка за успешните взаимоотношения между двете страни.
От началото на февруари, в рамките на две седмици, чуждестранните студенти, придружавани от служители и студенти на висшето училище, ще се включат в Програма на адаптация. Тя се състои от срещи-разговори с представители на агенции за недвижими имоти, на банкови и застрахователни институции, на служба „Миграция“, информационни турове в Университета и библиотеката, както и посещения на важни културно-исторически обекти в град Плевен – Регионален Исторически музей, Панорама „Плевенска Епопея 1877 г.“ и Галерия „Светлин Русев“.
Още новини от Плевен и региона вижте ТУК
Гласувайте в конкурса „Кмет на месеца“ ТУК







