Kmeta.bg
Няма резултат
Виж всички резултати
петък, 5 юни, 2026
  • Вход
  • Гледна точка
  • Образование от A до #
  • SMART
  • е-услуги
  • Кмет на годината 2025
Всички новини
Kmeta.bg
  • Гледна точка
  • Образование от A до #
  • SMART
  • е-услуги
  • Кмет на годината 2025
Няма резултат
Виж всички резултати
Kmeta.bg
Няма резултат
Виж всички резултати
Всички новини

Министър Ангелкова: Има раздвижване на туристическия пазар по Черноморието

Kmeta.bg от Kmeta.bg
юли 7, 2015
в Туризъм
Време за четене: ~ 1 мин.
7 0
0
57786714 3297 1cac 1
8
СПОДЕЛЯНИЯ
Сподели във Facebook

57786714 3297 1cac

Наблюдава се раздвижване на туристическия пазар в черноморските ни курорти. Голяма част от хотелите на първа линия вече са пълни.

Това заяви министърът на туризма Николина Ангелкова по време на посещението си в област Бургас, предаде кореспондент на Kmeta.bg

„Спадът на руски туристи, който отчитаме в Министерството към момента, е около 20%. Имахме такива очаквания още в началото на годината и прогнозите се сбъднаха. От бранша ни информираха, че са имали много трудни месеци – май и юни, но вече се наблюдава раздвижване. Надеждите са, че това ще продължи през юли и август.”, коментира министър Ангелкова.

Тя подчерта, че това лято значително са се увеличили записванията в последния момент, което не позволява да се правят много точни предварителни прогнози.

Според Николина Ангелкова това, което стои като неотложна задача пред Министерството на туризма, е да се увеличат чартърните полети до морските ни летища. Само през това лято до Летище-Бургас има 44 нови полета. Друг акцент е да се засили още повече рекламата на България извън граница. В тази връзка на 23 юли предстои да се проведе национален съвет по туризъм , на който ще се приеме националната програма за реклама за 2016 година.

„Идеята е още сега да се работи за лято 2016. Искаме от ноември месец да започнем стратегическо партньорство и реклама с водещи международни туроператори. Включили сме реклама и в страни, които проявяват интерес към България като Азербайджан, Казахстан, Узбекистан, Туркменистан. Към момента в тези държави страната ни не се рекламира. Засилен фокус имаме и върху далечните пазари като Китай, Индия и Япония. Насочили сме поглед и върху Европа като Франция, Германия, Италия, Великобритания, Полша, Израел.”, каза още Николина Ангелкова.

Наред с международната реклама, Министерството на туризма е разработило стратегия и за рекламиране на родните курорти в границите на страната.

„Друг важен въпрос е за обезпечаване на кадрите. По този повод Министерството започва серия от кръгли маси и дискусии за това да има максимално сътрудничество между университетите, професионалните гимназии по туризъм и бранша. Целта ни е да задържим младите хора и те да работят в България.”, заяви министър Ангелкова.

На въпрос дали ситуацията в Гърция ще се отрази на туризма у нас, Николина Ангелкова обясни, че още е рано да се правят подобни прогнози.

„На база на експресна анкета, която Министерството направи, има информация за това, че голяма част от туристите, които са се насочили да пътуват към Гърция, ще си почиват там. Една част от българите, които са решили да прекарат отпуската си в южната ни съседка, ще бъдат по нашето Черноморие. За момента е много трудно да направим конкретни прогнози дали кризата в Гърция ще се отрази у нас или не. Може би след седмица или две ще имаме по-конкретни данни”, каза Ангелкова.

През следващите дни министърът на туризма ще посети общините Приморско и Царево, където ще се срещне с местната власт и представителите на туристическия бизнес. 

Предишна Статия

Явор Хайтов: Унищожаването на реколта във врачанско е терористичен акт

Следваща Статия

Внесоха обвинителния акт срещу бившия кмет на Куклен

Свързани Статии

Пампорово открива летния сезон с 360-метров алпийски тролей над вода
Туризъм

Пампорово открива летния сезон с 360-метров алпийски тролей над вода

юни 1, 2026
110
Недостиг на спасители на плажа въпреки високото заплащане
Туризъм

Пълна забрана за тротинетките въведоха в курорта Албена

май 27, 2026
138
Ловеч представи инвестиционния и туристически потенциал на общината в Китай
Туризъм

Ловеч представи инвестиционния и туристически потенциал на общината в Китай

май 25, 2026
107
Правят панорамна площадка на Копитото
Туризъм

Правят панорамна площадка на Копитото

април 23, 2026
116
Водно такси ни свързва с Румъния
Туризъм

Водно такси ни свързва с Румъния

април 14, 2026
117
S&P повиши до “положителна” перспективата пред рейтинга на София
Туризъм

Нов туристически модел измества традиционния масов подход

април 9, 2026
118
Следваща Статия
Внесоха обвинителния акт срещу бившия кмет на Куклен

Внесоха обвинителния акт срещу бившия кмет на Куклен

Вашият коментар Отказ

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *

Реклама

Кое е най-голямото предизвикателство пред новата власт?

Реклама

Последни новини

Вечерни новини: Ограничени права за особения управител на „Лукойл“; Златно-медно находище край „Челопеч“

Вечерни новини: Ограничени права за особения управител на „Лукойл“; Златно-медно находище край „Челопеч“

юни 4, 2026
Първите нови влакове на „Алстом“ са в България, но ще возят пътници след края на август

Първите нови влакове на „Алстом“ са в България, но ще возят пътници след края на август

юни 4, 2026

Страници

  • Всички новини
  • Реклама
  • Контакти
  • Условия за ползване
  • Защита на личните данни
Кмета БГ

Кmeta.bg е национална медия, която отразява всичко актуално от деня такова, каквото е – истинско и достоверно. Тук няма да попаднете на фалшиви новини. Ние сме и тези, които обръщат особено внимание на общините и акцентират на случващото се в тях. Чрез специална карта на сайта всеки потребител може да избере областта, която го интересува и да добие актуална информация.

Част от групата на:

Economic.bg- Икономика и бизнес

© 2026 Всички права запазени! Изграждане и Дигитален маркетинг благодарение на MasterWeb LTD.

Добре дошъл отново!

или

Влезте в профила си по-долу

Забравена парола?

Изтеглете паролата си

Моля, въведете потребителското си име или имейл адреса си, за да зададете отново паролата си.

Вход

Add New Playlist

  • Всички новини
  • Образование от A до #
  • SMART
  • е-услуги
  • Гледна точка
  • Кмет на годината 2025
  • TOP JOBS