
Монтана събира пари за лечението на 18-годишната ученичка от езиковата гимназия в града Елина Георгиева, съобщиха от общината. На последното си заседание общинският съвет гласува за това да бъдат отпуснати 400 лв.
Съучениците ѝ от гимназията събраха 1477 лв. от благотворителен концерт и продажба на мартеници. 1000 лв. дари и местният „Ротари клуб”. При гостуването си в Монтана вчера футболистите от „Лудогорец” също дариха 5000 лв. Лични пари събраха и играчите на „Монтана”.
Ученичката пострада на 18 февруари, когато на път за дома и към квартал „Мала Кутловица” на тротоара върху нея връхлетя автомобил. Шофьорът се е движил с висока скорост, а в издишания въздух са измерени 1,9 промила алкохол, обявиха от полицията и го задържаха за 24 часа.
Елина Георгиева бе настанена в болницата на Монтана със счупен таз и крака на 7 места. След първите операции, направени от местни лекари, момичето бе изпратено на лечение в София. В момента за нея се грижат лекари от Военно-медицинската академия.








