Напролет предстои облагородяване на пространството около паметника на Васил Левски във Велико Търново. Това съобщи кметът Даниел Панов по време на днешното заседание на Общинския съвет. Община Велико Търново вече е възложила изработването на три нови идейни концепции за необходимите дейности.
Даниел Панов посочи, че решението е взето след заседание на Обществения експертен съвет по култура, провело се по-рано този месец.
Край паметника на Апостола не се предвижда поставяне на нова скулптурна фигура. Това е било становището на съвета, като експертите са решили авторът на настоящия проект, който датира още от 2008 година, да го преработи и да представи три нови идейни концепции за пространството. Изборът на една от тях ще стане през януари следващата година. Ще се запази и символиката на паметника – поставянето на пиедестал на Васил Левски.
Вече има осигурени средства за реализирани на дейностите по облагородяване, отпуснати с постановление на Министерски съвет през миналата година във връзка със 180-годишнината от рождението на Дякон Левски.








