Kmeta.bg
Няма резултат
Виж всички резултати
събота, 25 юли, 2026
  • Вход
  • Гледна точка
  • Образование от A до #
  • SMART
  • е-услуги
  • Кмет на годината 2026
Всички новини
Kmeta.bg
  • Гледна точка
  • Образование от A до #
  • SMART
  • е-услуги
  • Кмет на годината 2026
Няма резултат
Виж всички резултати
Kmeta.bg
Няма резултат
Виж всички резултати
Всички новини

Народното събрание приключва годината с 55 приети закона

Kmeta.bg от Kmeta.bg
декември 22, 2015
в Политика
Време за четене: ~ 1 мин.
7 0
0
57786714 70d2 8969 13
9
СПОДЕЛЯНИЯ
Сподели във Facebook

57786714 70d2 8969

През четвъртата си сесия 43-ото Народно събрание е приело 55 закона, 51 решения и една декларация. През сесията парламентът е имал 46 пленарни заседания, като пет от тях са били извънредни.

За периода от 1 септември до 17 декември 2015 г. са внесени 74 законопроекта, като 37 от тях са на народни представители. Постъпили са 45 проекта за решения, от тях 38 са от депутати.

През четвъртата сесия на 43-ото Народно събрание са приети 9 изцяло нови закона. Сред тях са Закон за предучилищното и училищното образование, Закон за Държавна агенция „Разузнаване”, Закон за военното разузнаване, Закон за счетоводството, Закон за управление на средствата от Европейските структурни и инвестиционни фондове, Кодекс за застраховането, както и законите за държавния бюджет и за бюджетите на Здравната каса и общественото осигуряване за 2016 г.

Народното събрание прие през изминалата сесия промени в Конституцията на Република България, в Наказателния кодекс, в Закона за специалните разузнавателни средства, в Закона за лечебните заведения, в Закона за обществените поръчки, в Закона за убежището и бежанците и т.н. Парламентът гласува и Декларация във връзка с отправената покана към Черна гора за членство в НАТО.

Използваното парламентарно време за осъществяването на контролната функция на парламента е 31 часа и 21 минути. 25 часа и 21 минути са били посветени на редовния парламентарен контрол и 6 часа – на блиц контрол. Парламентарният контрол е провеждан в 12 пленарни заседания в петък, в 3 заседания е имало блиц контрол.

През четвъртата сесия на 43-ото Народно събрание са постъпили 516 въпроса и 37 питания. Членовете на кабинета са отговорили на 344 въпроса и 14 питания.

На най-много въпроси и питания е отговорил министърът на финансите Владислав Горанов – 60. След него са министърът на регионалното развитие и благоустройството Лиляна Павлова – 45, заместник министър-председателят по коалиционна политика и държавна администрация и министър на вътрешните работи Румяна Бъчварова – 40, министърът на земеделието и храните Десислава Танева – 38, министърът на образованието и науката Тодор Танев – 23, заместник министър-председателят по демографската и социалната политика и министър на труда и социалната политика Ивайло Калфин – 18, министърът на околната среда и водите Ивелина Василева – 17 и министърът на отбраната Николай Ненчев – 16.

По време на блиц контрола са зададени общо 43 въпроса към министър-председателя Бойко Борисов и вицепремиерите. Народните представители са поставяли въпроси, свързани с ефектите от усвояването на европейските фондове, Националната програма за енергийна ефективност на многофамилните жилищни сгради, развитието и подготовката за българското председателство на Европейския съюз, политиката за справяне с бедността, ангажиментите на Република България за приемане на бежанци, кандидатурата за председател на ООН, намаляването на цената на горивата, бюджета на Република България за 2016 г., модернизацията на Българската армия и др.

Предишна Статия

Българки продават бебетата си в Гърция, за да си купят къща

Следваща Статия

Радан Кънев прави нова дясна партия

Свързани Статии

Държавата и местната власт търсят изход от напрежението около „Безмер“
Политика

Държавата и местната власт търсят изход от напрежението около „Безмер“

юли 24, 2026
104
Радев: Самолетите в „Безмер“ няма да водят бойни действия от България
Политика

Радев: Самолетите в „Безмер“ няма да водят бойни действия от България

юли 22, 2026
103
НСОРБ: Нужни са още гаранции за нормалната работа на общините до приемането на бюджета
Политика

С гласовете на ПБ и ДПС: Депутатите приеха бюджета

юли 15, 2026
131
Премиерът Радев: Моделът на силна концентрация на публични ресурси в централната власт е изчерпан
Политика

Премиерът Радев: Моделът на силна концентрация на публични ресурси в централната власт е изчерпан

юни 18, 2026
157
Президентът наложи вето върху промени в Изборния кодекс
Политика

Йотова назначи новия състав на ЦИК

юни 16, 2026
133
Кой спечели частичните местни избори
Политика

Частични местни избори в страната: Кой печели и кой отива на балотаж

юни 15, 2026
118
Следваща Статия
Радан Кънев прави нова дясна партия

Радан Кънев прави нова дясна партия

Вашият коментар Отказ

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *

Реклама

Колко пари ще отделите за лятна почивка тази година?

Реклама

Последни новини

Втората най-студена столица в света е изправена пред рекордни жеги

Втората най-студена столица в света е изправена пред рекордни жеги

юли 24, 2026
Вечерни новини: Бюджет 2026 е окончателно приет: Край на общинската програма

Вечерни новини: Бюджет 2026 е окончателно приет: Край на общинската програма

юли 24, 2026

Страници

  • Всички новини
  • Реклама
  • Контакти
  • Условия за ползване
  • Защита на личните данни
Кмета БГ

Кmeta.bg е национална медия, която отразява всичко актуално от деня такова, каквото е – истинско и достоверно. Тук няма да попаднете на фалшиви новини. Ние сме и тези, които обръщат особено внимание на общините и акцентират на случващото се в тях. Чрез специална карта на сайта всеки потребител може да избере областта, която го интересува и да добие актуална информация.

Част от групата на:

Economic.bg- Икономика и бизнес

© 2026 Всички права запазени! Изграждане и Дигитален маркетинг благодарение на MasterWeb LTD.

Добре дошъл отново!

или

Влезте в профила си по-долу

Забравена парола?

Изтеглете паролата си

Моля, въведете потребителското си име или имейл адреса си, за да зададете отново паролата си.

Вход

Add New Playlist

  • Всички новини
  • Образование от A до #
  • SMART
  • е-услуги
  • Гледна точка
  • Кмет на годината 2026
  • COREJIO