Kmeta.bg
Няма резултат
Виж всички резултати
събота, 4 юли, 2026
  • Вход
  • Гледна точка
  • Образование от A до #
  • SMART
  • е-услуги
  • Кмет на годината 2025
Всички новини
Kmeta.bg
  • Гледна точка
  • Образование от A до #
  • SMART
  • е-услуги
  • Кмет на годината 2025
Няма резултат
Виж всички резултати
Kmeta.bg
Няма резултат
Виж всички резултати
Всички новини

Не ГЕРБ, а опозицията има интерес от отлагане на изборите

Kmeta .bg от Kmeta .bg
декември 7, 2020
в Гледна точка
Време за четене: ~ 1 мин.
7 0
0
симеонов 1
9
СПОДЕЛЯНИЯ
Сподели във Facebook

Не мисля, че някой сериозно има полза от отлагане на редовните парламентарни избори, ако изключим опозицията в парламента в лицето на БСП, защото те се притесняват дали техният възрастен електорат ще има смелост да отиде да гласува на 28 март, когато пандемията още не е преминала и времето не е топло. Същият електорален проблем имат и ДПС. Така коментира пред Kmeta.bg изпълнителният директор на социологическа аганция ГАЛЪП Първан Симеонов изявлението на президента  Румен Радев, който обяви, че парламентарните избори трябва да бъдат проведени в срок, т.е. на 28 март. Изявлението на президента дойде на фона на различни предположения, че управляващите се готвят да отложат с два месеца изборите заради пандемията.

ГЕРБ имат интерес от бързи избори

Сименово смята, че управляващите едва ли имат полза да се отлагат изборите, защото със стоплянето на времето могат да се активират и протестите. Властта така си е разчела стъпките, че има интерес от бързи избори, макар и при тях да гърмят скандали, каза Симеонов. Патриотите също нямат интерес да се отлагат изборите, защото темата за общтата ни история със Северна Македония им носи дивиденти и те ще държат да я поддържат до изборите. Затова и за тях отлагането на вота не представлява интерес.

В Демократична България също едва ли биха искали отлагане на изборите, защото там текат различни „чуденки“ и „питанки“, смята още политологът. Протестните среди пък имат интерес изборите да са близко до протеста, преди да е отшумял споменът за него.  Симеонов смута, че самите протестиращи едва ли ще са много настойчиви изборите да се отлагат, защото при тях  нещата са започнали да „гният“, защото различните групи се карат помежду си. Не виждам кой би спечелил толкова много от отлагане на изборите. Слави Трифонов е сред хората, които симпатизират на протестите, добави изпълнителният директор на ГАЛЪП.

Каква ще е кампанията

За мен големият проблем е друг – каква кампания ще има. Големите събития заради продължаващата пандемия най-вероятно няма да могат да се проведат, каза още Първанов. Някои от новите партиите няма да могат да направят структури по места и за тях ще е по-добре изборите да се проведат по-късно, смята той, като даде за пример партията на Мая Манолова.

Политологът смята, че има един голям въпрос, който още не е изяснен как ще бъде организиран чисто технологично. Дали ще има желаещи да бъдат членове на секционни комисии, които да стоят на едно място, докато половината град се извърви да гласува, попита изпълнителният директор на Галъп. Друг голям въпрос е и как ще гласуват карантинираните, допълни той. Изобщо на този етап проблемът с изборите е по-скоро технологически,  отколкото политически, заключи Симеонов.

 

Предишна Статия

Край на локдауна на 21, забавачките отварят по-рано

Следваща Статия

Деца рисуват за болни връстници

Свързани Статии

Северна България остава с най-лошите пътища
Гледна точка

Северна България остава с най-лошите пътища

юли 3, 2026
107
В условията на неясни срокове и забавени решения: Как общините изпълняват проекти за устойчива енергия
Гледна точка

В условията на неясни срокове и забавени решения: Как общините изпълняват проекти за устойчива енергия

юли 3, 2026
110
Публикуваха четвъртото класиране за прием в 8. клас
Гледна точка

НВО 2026: Резултатите по БЕЛ се запазват, математиката остава предизвикателство

юни 30, 2026
113
В здравната помощ пациентът е силно зависим и страдащ човек, за да надигне глас на протест
Гледна точка

В здравната помощ пациентът е силно зависим и страдащ човек, за да надигне глас на протест

юни 30, 2026
126
КРИБ с шест условия за подкрепа на бюджета
Гледна точка

КРИБ с шест условия за подкрепа на бюджета

юни 29, 2026
160
Със завършили само седми клас не се прави съвременна икономика
Гледна точка

Училищата трябва да бъдат стимулирани не само за броя ученици, а за реалния им напредък

юни 29, 2026
111
Следваща Статия
Деца рисуват за болни връстници

Деца рисуват за болни връстници

Реклама

Кое е най-голямото предизвикателство пред новата власт?

Реклама

Последни новини

Къде е първото село на щъркелите в Европа?

Къде е първото село на щъркелите в Европа?

юли 4, 2026
Кръговата икономика се нуждае от данни, за да се мащабира

Кръговата икономика се нуждае от данни, за да се мащабира

юли 4, 2026

Страници

  • Всички новини
  • Реклама
  • Контакти
  • Условия за ползване
  • Защита на личните данни
Кмета БГ

Кmeta.bg е национална медия, която отразява всичко актуално от деня такова, каквото е – истинско и достоверно. Тук няма да попаднете на фалшиви новини. Ние сме и тези, които обръщат особено внимание на общините и акцентират на случващото се в тях. Чрез специална карта на сайта всеки потребител може да избере областта, която го интересува и да добие актуална информация.

Част от групата на:

Economic.bg- Икономика и бизнес

© 2026 Всички права запазени! Изграждане и Дигитален маркетинг благодарение на MasterWeb LTD.

Добре дошъл отново!

или

Влезте в профила си по-долу

Забравена парола?

Изтеглете паролата си

Моля, въведете потребителското си име или имейл адреса си, за да зададете отново паролата си.

Вход

Add New Playlist

  • Всички новини
  • Образование от A до #
  • SMART
  • е-услуги
  • Гледна точка
  • Кмет на годината 2025
  • COREJIO