
Реконструкцията на отоплителната инсталация в сградата на общината в Белоградчик приключи, съобщи кметът Борис Николов. Това стана по проект с норвежкия партньор „Athene”. Норвежците са консултирали и наблюдавали техническото изпълнение на проекта.
Сменени са котлите за отоплението и вместо на твърдо гориво то вече ще се осъществява с дървесен чипс и пелети с автоматизация и буферен резервоар. Сменени са тръбопроводите, радиаторите и щранг регулаторите. С новото отопление общината си спестява разходи за гориво, а въздухът остава чист.
Проектът се финансира чрез програмата „Енергийна ефективност и възобновяема енергия” от финансовия механизъм на Европейското икономическо пространство, допълни кметът.









