Kmeta.bg
Няма резултат
Виж всички резултати
неделя, 14 юни, 2026
  • Вход
  • Гледна точка
  • Образование от A до #
  • SMART
  • е-услуги
  • Кмет на годината 2025
Всички новини
Kmeta.bg
  • Гледна точка
  • Образование от A до #
  • SMART
  • е-услуги
  • Кмет на годината 2025
Няма резултат
Виж всички резултати
Kmeta.bg
Няма резултат
Виж всички резултати
Всички новини

Новият кмет на Неделино – избран противозаконно?

Kmeta.bg от Kmeta.bg
април 22, 2015
в Неделино
Време за четене: ~ 1 мин.
8 0
0
577e4b33 8bdd 6451
9
СПОДЕЛЯНИЯ
Сподели във Facebook

577e4b33 8bdd 6451

Общинският съвет на Неделино е нарушил ключови разпоредби при назначаването на новия кмет Румен Русанов. Свивкането на извънредно заседание миналия петък, при което бе определен избора, е осъществено в разрез с правилниците и е възможно да провокира интереса на Върховния административен съд.

До извънредният избор се стигна, след като вчера Апелативният съд в Пловдив потвъди решението на първата инстанция за отстраняването от длъжност на Стоян Беширов. Вече бившият кмет на Неделино е подсъдим по обвинение в престъпление по служба.

Зам-кметът, назначен от Беширов, Фанка Георгиева внесе жалба срещу избора на Общинския съвет. Противозаконните моменти в процедурата са извели колегите от сайта sociopower.net:

“… – свикаха извънредно заседание на ОбС без да има никакво законово основание за това, тъй като общината има действащ заместник-кмет.

 – на трима от общинските съветници, идентифицирани от Бабачев като врагове, не бяха изпратени уведомления за извънредното заседание. В сайта на Общинския съвет също не бе публикувано официално съобщение за „мероприятието“.

 – без да имат никакви законови основания, „богоизбраните“ общински съветници гласуваха заседанието да е закрито, след което засекретиха и дневния ред.

– без да имат никакви законови основания, „богоизбраните“ общински съветници публикуваха в сайта на ОбС само част от решенията, взети на тъмно: за избиране на временна комисия за провеждане на тайно гласуване за нов кмет на община Неделино; за избора на Румен Русанов за нов кмет на община Неделино; за допускане предварително изпълнение на решението за избиране на Русанов; за предаване на кметския печат и ключовете за общината;

– въпреки изричните законови разпоредби, те не публикуваха в сайта на ОбС другите няколко решения, приети по време на петъчното закрито заседание: за новата структура на общинската администрация; за ликвидирането на длъжността „Заместник кмет“; за запечатването на общината след заседанието на съвета; за изработването на нов печат, с който да „работи“ т. нар. нов кмет на Неделино – Румен Русанов;

– въпреки изричните законови и конституционни разпоредби, че обжалваните решения на административните органи се прилагат само след влезли в сила съдебни актове, веднага след сакралното заседание на 17 април, председателят на ОбС Бабачев и „богоизбраните“ общински съветници Христо Петров, Асен Белев, Румен Русанов и Стоян Чаушев нахлуха в общината, разтичаха се из етажите и започнаха да запечатват всяка врата, изпречила се пред очите им. Резултатът? Съсипан работен ден, служители на успокоителни – заради нерви и стрес, граждани и кметски наместници… на алкохол – заради провалени (отново) планове и тотална невъзможност да решат проблема с Общинския съвет по естествен, т.е. по силов начин…”

В понеделник жива верига от служители в администрацията и недоволни граждани преградиха пътя  прегради пътя на новия кмет Русанов до работното му място.  „Не може 8 души общински съветници да решават бъдещето на общината. Не искаме Русанов за кмет, той е избран от листата на ДПС, а после се вля в Реформаторския блок. Народът е закона, настояваме за предсрочни избори“, отсякоха протестиращите.

По стар политически обичай, Русанов нарече недоволните лумпени и провидя в действията им невидимата ръка на стария кмет Беширов.

Докато политическите борби продължават, Неделино продължава да изпитва трудности да изпълнява вече заявени дейности по европейски проекти, а още от януари от общината са заявили опасност от фалит.

Предишна Статия

Поредно отличие на Бургас събра делегация от автономните италиански региони

Следваща Статия

Историк ни връща в непознатото минало на Варна

Свързани Статии

Неделино получи нова линейка
Неделино

Неделино получи нова линейка

април 2, 2026
114
Снимката е илюстративна
Неделино

Пожар в Неделино, огнеборците спасиха съседни сгради

май 16, 2022
865
Снимката е илюстративна
Неделино

Арести в Неделино след специализирана полицейска операция

април 18, 2022
2.5k
Кметът на Неделино празнува! ЧРД на Боян Кехайов!
Неделино

Кметът на Неделино празнува! ЧРД на Боян Кехайов!

април 7, 2022
658
Неделино
Неделино

Синоптиците: Очакват се още порои в Неделино, бедственото продължава

декември 13, 2021
665
Бедствено положение в Неделино и Рудозем, реките преливат
Неделино

Бедствено положение в Неделино и Рудозем, реките преливат

декември 12, 2021
2.4k
Следваща Статия
Историк ни връща в непознатото минало на Варна

Историк ни връща в непознатото минало на Варна

Вашият коментар Отказ

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *

Реклама

Кое е най-голямото предизвикателство пред новата власт?

Реклама

Последни новини

Най-добрите и най-лошите летища в Европа

Най-добрите и най-лошите летища в Европа

юни 13, 2026
Къде в Европа е най-лесно да работим от вкъщи?

Къде в Европа е най-лесно да работим от вкъщи?

юни 13, 2026

Страници

  • Всички новини
  • Реклама
  • Контакти
  • Условия за ползване
  • Защита на личните данни
Кмета БГ

Кmeta.bg е национална медия, която отразява всичко актуално от деня такова, каквото е – истинско и достоверно. Тук няма да попаднете на фалшиви новини. Ние сме и тези, които обръщат особено внимание на общините и акцентират на случващото се в тях. Чрез специална карта на сайта всеки потребител може да избере областта, която го интересува и да добие актуална информация.

Част от групата на:

Economic.bg- Икономика и бизнес

© 2026 Всички права запазени! Изграждане и Дигитален маркетинг благодарение на MasterWeb LTD.

Добре дошъл отново!

или

Влезте в профила си по-долу

Забравена парола?

Изтеглете паролата си

Моля, въведете потребителското си име или имейл адреса си, за да зададете отново паролата си.

Вход

Add New Playlist

  • Всички новини
  • Образование от A до #
  • SMART
  • е-услуги
  • Гледна точка
  • Кмет на годината 2025
  • TOP JOBS