Kmeta.bg
Няма резултат
Виж всички резултати
четвъртък, 4 юни, 2026
  • Вход
  • Гледна точка
  • Образование от A до #
  • SMART
  • е-услуги
  • Кмет на годината 2025
Всички новини
Kmeta.bg
  • Гледна точка
  • Образование от A до #
  • SMART
  • е-услуги
  • Кмет на годината 2025
Няма резултат
Виж всички резултати
Kmeta.bg
Няма резултат
Виж всички резултати
Всички новини

Община Хасково става част от „Тракия икономическа зона“

Kmeta.bg от Kmeta.bg
март 20, 2017
в Хасково
Време за четене: ~ 1 мин.
7 0
0
haskovo2 1
8
СПОДЕЛЯНИЯ
Сподели във Facebook

haskovo2

Меморандум за сътрудничество при развитие на икономически проекти на територията на Община Хасково ще бъде подписан от кмета на общината Добри Беливанов и клъстер „Тракия икономическа зона“ представляван от инж.Пламен Панчев на 21 март от 11 часа в зала „Хасково“.

Седалището на управление на клъстера е в Пловдив, той вече подписа подобен меморандум с Бургас.

Клъстер „Тракия икономическа зона“ е обединение на търговци за подпомагане на стопанската им дейност в региона за Южна България, инициатор и учредител на първия и единствен за страната Район за целенасочена подкрепа от държавата съгласно чл.6 от Закона за регионалното развитие.

По този начин обхватът на „Тракия икономическа зона“ се разширява с цялата територия на община Хасково. Страните по договора ще работят за ускореното икономическо развитие на регионите на Южна България, за подобряване на обществената, жилищната, бизнес среда и мобилност на работната сила и за осигуряване на обучен персонал за индустриалните, логистични и търговски обекти. С над 140 предприятия и над 1 млрд. евро инвестиции „Тракия икономическа зона“-ТИЗ превърна Пловдив в най-развития индустриален център у нас.

Тракия икономическа зона (ТИЗ) е един от най-мащабните икономически проекти на България. Тя обединява шестте индустриални зони в района на Пловдив. Досега във всички зони на ТИЗ са инвестирани над 1.1 милиард евро. ТИЗ се осъществява върху площ от 1070 хектара земя, от която 325 хектара земя вече е заета.

От старта през 1995 г. на първата индустриална зона „Марица“ досега са привлечени над 120 инвеститори, от тях 80 чужди, разкрити са над 12 000 работни места. Инициатори на ТИЗ са Сиенит Холдинг, дивелъпър на индустриални зони, и КЦМ, производител на цветни метали, заедно с 9 общини.

ТИЗ е най-бързо растящата индустриална зона в България през последните 20 години. Тя предлага кратки срокове от първите стъпки до завършена фабрика. Проектите в ТИЗ се осъществяват в кратки срокове благодарение на завършеното устройствено планиране на територията, подкрепата на местните общински власти и работата на екипа на зоната – специалисти с над 15-годишен опит в строителството на промишлени, логистични, инфраструктурни, енергийни и търговски обекти, включително юристи и посредници.  

Предишна Статия

КЗП спря SMS-ите на Mtel за спортните канали

Следваща Статия

255 варненки с безплатни прегледи за рак на гърдата

Свързани Статии

Ветеран от Втората световна война от Хасково навърши 102 години (снимки)
Хасково

Ветеран от Втората световна война от Хасково навърши 102 години (снимки)

февруари 27, 2026
105
Общините с нови предложения за управление на отпадъците от опаковки
Хасково

Над 3500 евро такса смет получи читалище в хисарско село

февруари 13, 2026
114
Нови 29 семейства ще получат еднократна помощ за новородено или осиновено дете в Хасково
Хасково

Нови 29 семейства ще получат еднократна помощ за новородено или осиновено дете в Хасково

декември 17, 2025
106
снимката е илюстративна
Хасково

Месечна карта за градския транспорт от едно евро за пенсионери и безплатно пътуване за всички учащи

декември 11, 2025
130
Променят движението заради ремонт на столичния “Патриарх Евтимий”
Хасково

Подменят 14 водопровода в Хасково

ноември 30, 2025
106
Камбанарията на Ямача свети в оранжево срещу насилието над жени
Хасково

Камбанарията на Ямача свети в оранжево срещу насилието над жени

ноември 24, 2025
104
Следваща Статия
255 варненки с безплатни прегледи за рак на гърдата

255 варненки с безплатни прегледи за рак на гърдата

Вашият коментар Отказ

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *

Реклама

Кое е най-голямото предизвикателство пред новата власт?

Реклама

Последни новини

Тръмп премахва ключова система за наблюдение на океана

Тръмп премахва ключова система за наблюдение на океана

юни 3, 2026
Роботи срещу хора: Как AI се оказа по-скъп от служителите, които трябваше да замени

Роботи срещу хора: Как AI се оказа по-скъп от служителите, които трябваше да замени

юни 3, 2026

Страници

  • Всички новини
  • Реклама
  • Контакти
  • Условия за ползване
  • Защита на личните данни
Кмета БГ

Кmeta.bg е национална медия, която отразява всичко актуално от деня такова, каквото е – истинско и достоверно. Тук няма да попаднете на фалшиви новини. Ние сме и тези, които обръщат особено внимание на общините и акцентират на случващото се в тях. Чрез специална карта на сайта всеки потребител може да избере областта, която го интересува и да добие актуална информация.

Част от групата на:

Economic.bg- Икономика и бизнес

© 2026 Всички права запазени! Изграждане и Дигитален маркетинг благодарение на MasterWeb LTD.

Добре дошъл отново!

или

Влезте в профила си по-долу

Забравена парола?

Изтеглете паролата си

Моля, въведете потребителското си име или имейл адреса си, за да зададете отново паролата си.

Вход

Add New Playlist

  • Всички новини
  • Образование от A до #
  • SMART
  • е-услуги
  • Гледна точка
  • Кмет на годината 2025
  • TOP JOBS