
Министерството на транспорта ще обяви кои са фирмите-доставчици на декодери за цифров сигнал. Ще стане ясно кои и колко са фирмите, подали оферти за доставката на декодери за втория снабдителен етап. Обществената поръчка е за 86 000 устройства за социално слаби хора.
Декодери ще бъдат раздадени в Югозападния, Югоизточния и Северния централен район в страната, предава БНТ. Обхванати ще бъдат почти всички райони на Столична община, с изключение на “Оборище”. Липсата на декодери стана причина срокът за изключване на аналоговия сигнал за ефирната телевизия да бъде удължен след 1 септември.
Изключването на сигнала ще става поетапно, а всички решения, свързани с цифровизацията ще бъдат вземани в хода на изпълнението на процедурите. Целта е процедурата да се извършва бързо без да изпреварва раздаването на декодери.
В края на август ще бъде решено кога да бъде изключен аналоговият сигнал. Решението ще бъде съобразено с графика за доставка на декодерите за социално слабите.








