Kmeta.bg
Няма резултат
Виж всички резултати
неделя, 14 юни, 2026
  • Вход
  • Гледна точка
  • Образование от A до #
  • SMART
  • е-услуги
  • Кмет на годината 2025
Всички новини
Kmeta.bg
  • Гледна точка
  • Образование от A до #
  • SMART
  • е-услуги
  • Кмет на годината 2025
Няма резултат
Виж всички резултати
Kmeta.bg
Няма резултат
Виж всички резултати
Всички новини

Очаква ни двугодишен период на дискусии за отписването на Англия от ЕС

Kmeta.bg от Kmeta.bg
юни 24, 2016
в Политика
Време за четене: ~ 1 мин.
7 0
0
5f2b6f33 e428 1024 3
9
СПОДЕЛЯНИЯ
Сподели във Facebook

5f2b6f33 e428 1024

Много уважавам решението на британците, но в същото време искрено съжалявам за направения от тях избор. Трябва да се знае, че това решение води до загуби и за двете страни – и за Великобритания и за ЕС. Много бих искала да подчертая, че в случая става дума за британския, а не за европейския вот. Гражданите на другите страни от ЕС не искат да го напускат, ако съдим по данните от настоящите и предходните изследвания и статистики. Това коментира евродепутатът от ЕНП Ева Паунова.

“Нашата задача е да се борим много по-ефективно срещу нарастващте национализъм и популизъм. Нека поемем дъх от резултатите от референдума в Англия и да осъзнаем всъщност за каква Европа искаме да работим. За мен това означава да работим за една по-добра Европа. За Европа, която може да взема по-лесно решения, когато е в криза. От тук нататък е много важно да има бърз развод между Великобритания и ЕС”, категорична е Паунова.

Според нея се очертава поне двегодишен срок на дискусии за това  как да стане отписването на Великобритания от европейските договори. И в случая е много важно през следващите месеци да защитаваме правата на европейските граждани на Острова.

Ева Паунова представи някои данни, с които разполага, внасящи яснота кой как е гласувал:

За излизане са гласували 66 на сто от хората, които са получили образование само до 16-годишната си възраст, докато за оставане в съюза са били 71 процента хората с висше образование. По същия начин са гласували и близо 80 на сто от младежите между 18 и 24 години. Казано по друг начин – поколението, което през следващите десетилетия ще живее в държавата иска тя да остане в ЕС.

Паунова е убедена, че този дебат ще бъде повдигнат и в други европейски столици, но на практика е липсвал истински дебат върху истинските факти. 

“Не очаквам разпад на Европейския съюз само защото една от държавите е решила да го напусне. Дори, смятам че ако много бързо успеем, в рамките на следващите 2 години Великобритания легално и правно да напусне рамките на ЕС много граждани ще си дадат сметка какво се губи по този начин. Според мен Великобритания има какво повече да загуби от отделянето си отколкото ЕС. Ако вземем темата само за търговията- износът на Англия към страните от ЕС е в рамките на над 70 на сто от производството й, докато вносът там е едва 6 на сто.”, посочи Паунова.

Имало е много Касандри, които са предричали разпада на ЕС, но това не се е случило.“, обобщи Паунова, която гостува в  Стара Загора. Там тя даде старт на кампанията „Научи ме да успея“ за по-тясно обвързване на бизнеса с образованието

 

Предишна Статия

Популизмът взе връх във Великобритания

Следваща Статия

Queen разтърси София с изпълнение на “Хубава си, моя горо”

Свързани Статии

Кой спечели частичните местни избори
Политика

Само един е кандидатът за кмет за предстоящия частичен вот в село в Кюстендилско

юни 12, 2026
161
Консултации при президента Илияна Йотова: Важно е хората да имат доверие в ЦИК (видео)
Политика

Консултации при президента Илияна Йотова: Важно е хората да имат доверие в ЦИК (видео)

юни 9, 2026
106
Президентът наложи вето върху промени в Изборния кодекс
Политика

Президентът Илияна Йотова започва процедурата за нов състав на ЦИК

юни 8, 2026
126
Инфлацията за последните 5 години надхвърля 40%
Политика

Цените на основни храни намаляват с до 30%

юни 8, 2026
125
Пазарджик иска 11 млн. лв. безлихвен заем от държавата
Политика

Властта с нов дълг, за да изплати пенсиите за юли

юни 3, 2026
112
Кабинетът отпусна 15 млн. лв. за столичния градски транспорт
Политика

Кабинетът възобновява работата по Плана за справедлив преход

юни 3, 2026
137
Следваща Статия
Queen разтърси София с изпълнение на “Хубава си, моя горо”

Queen разтърси София с изпълнение на "Хубава си, моя горо"

Вашият коментар Отказ

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *

Реклама

Кое е най-голямото предизвикателство пред новата власт?

Реклама

Последни новини

Кои световни забележителности не си заслужават парите?

Кои световни забележителности не си заслужават парите?

юни 14, 2026
Седем щата съдят администрацията на Тръмп за спрян офшорен вятърен проект

Седем щата съдят администрацията на Тръмп за спрян офшорен вятърен проект

юни 14, 2026

Страници

  • Всички новини
  • Реклама
  • Контакти
  • Условия за ползване
  • Защита на личните данни
Кмета БГ

Кmeta.bg е национална медия, която отразява всичко актуално от деня такова, каквото е – истинско и достоверно. Тук няма да попаднете на фалшиви новини. Ние сме и тези, които обръщат особено внимание на общините и акцентират на случващото се в тях. Чрез специална карта на сайта всеки потребител може да избере областта, която го интересува и да добие актуална информация.

Част от групата на:

Economic.bg- Икономика и бизнес

© 2026 Всички права запазени! Изграждане и Дигитален маркетинг благодарение на MasterWeb LTD.

Добре дошъл отново!

или

Влезте в профила си по-долу

Забравена парола?

Изтеглете паролата си

Моля, въведете потребителското си име или имейл адреса си, за да зададете отново паролата си.

Вход

Add New Playlist

  • Всички новини
  • Образование от A до #
  • SMART
  • е-услуги
  • Гледна точка
  • Кмет на годината 2025
  • TOP JOBS