
Използването на химическо оръжие е действие, което заплашва да срине отдавна установени международни норми. Извършителите на това тежко престъпление трябва да понесат своята отговорност, а международната общност е длъжна да предприеме адекватни мерки, за да предотврати повтарянето му в бъдеще. Това заяви премиерът Пламен Орешарски в изявление за медиите.
България счита, че СС на ООН е необходимо да изпълни своите отговорности, за да се прекрати насилието и бъдат създадени условия за започване на широк политически диалог, който е най-приемливият път за намиране на трайно решение на кризата и слагане на край на страданията на сирийския народ, казва министър-председателят според съощението на правителствената пресслужба.
България ще следи внимателно развитието на обстановката в региона, ще работи за формирането на единна европейска позиция и ще допринася според възможностите си за постигането на мир, справедливост и започване на устойчив демократичен процес в Сирия, допълва Орешарски.









