
Ликът на автомобилния състезател Тодор Славов, който загина при тежък инцидент на рали “Твърдица-Елена” в края на юли, тази година се появи на Стената на спортната слава под Аспаруховия мост.
Това е деветият портрет в поредицата поредицата изображения на велики спортисти, която се намира под Аспарухов мост и е дело на местната патриотична организация „Възрожденци-Варна”.
Работата върху стената бе прекратена за месеци и подновена съвсем наскоро. Така само за няколко седмици до изображенията на Дан Колов, Кубрат Пулев, Никола Петров, Станка Златева, Христо Проданов се появиха ликовете на Стефка Костадинова, капитан Георги Георгиев, Ивет Лалова е Тодор Славов.
Намеренията на организацията са да бъдат изобразени общо 10 наши световноизвестни шампиони. Допълнение към портретите е и надписът “Българи – юнаци”. Накрая над портретите ще бъде изрисувано и българското знаме, а рисунките ще бъдат запечатани със специален лак, за да се запазят изображенията по-дълго време.
Гласувайте в конкурса “Кмет на годината” ТУК.
Снимка:VarnaUtre








