Kmeta.bg
Няма резултат
Виж всички резултати
четвъртък, 22 май, 2025
  • Вход
  • Гледна точка
  • Образование от A до #
  • SMART
  • Кмет на годината 2024
Всички новини
Kmeta.bg
  • Гледна точка
  • Образование от A до #
  • SMART
  • Кмет на годината 2024
Няма резултат
Виж всички резултати
Kmeta.bg
Няма резултат
Виж всички резултати
Всички новини

Порои и бурен вярът в цялата страна

Kmeta.bg от Kmeta.bg
май 10, 2017
в България
Време за четене: ~ 1 мин.
7 0
0
52a0715554529
8
СПОДЕЛЯНИЯ
Сподели във Facebook

52a0715554529

Проливни дъждове и бурен вятър обхванаха цялата страна. В Златоград те достигнаха 107 литра на квадратен метър, съобщиха от Метеорологичната станция на вр. Рожен. В Смолян обилният дъжд е 76 литра на кв. м, в Широка лъка – 86 литра, а в района на Рожен – 97 литра.

Обилните валежи в Смолянско активизираха свлачища по пътищата Чепеларе-Асеновград и Смолян-Стойките. От областното пътно управление призовават шофьорите да бъдат внимателни, тъй като вследствие на дъждовете има множество нападали камъни.

В Бургас за последните 24 чака са се изляли 90 литра на квадратен метър дъжд. Улиците са проходими и няма поражения по инфраструктурата. Получани са обаче няколко сигнала за запушени шахти.  Прогнозите са в Бургас валежите да продължат днес и утре, но постепенно да намаляват като честота и количество.

Проливен дъжд се изля и над София. Общо 53 са постъпилите сигнали на тел. 112, свързани с падналия дъжд в столицата. Най-многобройни са сигналите от районите „Красно село”, “Триадица”, “Витоша” и „Красна поляна”. Сигналите са подадени до фирмите-оператори, ангажирани с почистването на уличните шахти и оттоци.

Кметът на София Йорданка Фандъкова е разпоредила да се следи постоянно състоянието на уличните шахти. Столичният инспекторат съвместно с почистващите фирмите трябва да работят и по бързото отстраняване на падналите листа и клони от бурята.

Всички райнни кметове ще извършат проверка на критичните участъци на реки и на участъци от пътната инфраструктура и ще докладват за състоянието им. Те имат и задължението да обходят районите си и да набележат проблемните участъци.

Червен код е обявен за втори ден в Кърджали заради поройни дъждове и бурен вятър, съобщиха от НИМХ.

В 7 области на Южна и Североизточна България е обявен оранжев код заради очаквани интензивни валежи от дъжд. Кодът е в сила за областите Благоевградска, Смолянска, Хасковска, Шуменска, Разградска, Силистренска и Добричка, като валежите ще бъдат придружени от силен вятър в областите Смолянска, Добричка и Силистренска.

Времето е много опасно при червен код, предупреждават от НИМХ. Прогнозирани са метеорологични явления с изключителна интензивност. Възможни са големи щети. Явленията може да заплашват живота в голяма част от областта. Задължително следвайте разпорежданията и всички съвети, дадени от властите, и бъдете готови за извънредни мерки.

 

Предишна Статия

Инфаркт покоси мъж в минерален извор

Следваща Статия

Магистрала „Струма“ захапва нови ниви

Свързани Статии

Порои до часове, жълт код за западна България
България

Жители и кметове на наводнени села в Монтанско дават лични пари за почистване

май 22, 2025
119
Креативност с кауза: ПромениКартинката през погледа на студенти от НАТФИЗ в нова серия вдъхновяващи видеа
България

Креативност с кауза: ПромениКартинката през погледа на студенти от НАТФИЗ в нова серия вдъхновяващи видеа

май 21, 2025
118
Вдигат туристическия данък в София
България

Кмет на монтанско село напусна поста си, стана шофьор на тир

май 21, 2025
228
Продължават вторичните трусове в Западна Турция
България

Земетресение край Първомай

май 20, 2025
117
Финансират с 9 млн. евро областни проекти за адаптиране към климатичните промени
България

Кметовете ще обявяват неучебни дни само след съгласуване с МОН

май 19, 2025
120
Кои са бедни в България
България

40% от България е заета от демографски пустини

май 19, 2025
114
Следваща Статия
Магистрала „Струма“ захапва нови ниви

Магистрала „Струма“ захапва нови ниви

Вашият коментар Отказ

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *

Реклама

Готова ли е България да въведе еврото от 2026 година?

Реклама

Последни новини

Ролята на AI за намаляване на градското замърсяване

Ролята на AI за намаляване на градското замърсяване

май 22, 2025
Батерията в Ловеч ще направи енергийните цени по-предвидими

Батерията в Ловеч ще направи енергийните цени по-предвидими

май 22, 2025

Страници

  • Всички новини
  • Реклама
  • Контакти
  • Условия за ползване
  • Защита на личните данни
Кмета БГ

Кmeta.bg е национална медия, която отразява всичко актуално от деня такова, каквото е – истинско и достоверно. Тук няма да попаднете на фалшиви новини. Ние сме и тези, които обръщат особено внимание на общините и акцентират на случващото се в тях. Чрез специална карта на сайта всеки потребител може да избере областта, която го интересува и да добие актуална информация.

Част от групата на:

Economic.bg- Икономика и бизнес

© 2025 Всички права запазени! Изграждане и Дигитален маркетинг благодарение на MasterWeb LTD.

Добре дошъл отново!

или

Влезте в профила си по-долу

Забравена парола?

Изтеглете паролата си

Моля, въведете потребителското си име или имейл адреса си, за да зададете отново паролата си.

Вход

Add New Playlist

  • Всички новини
  • Образование от A до #
  • SMART
  • Гледна точка
  • Кмет на годината 2024
  • TOP JOBS