
Двама пастири нападнали и пребили служител на фонд “Земеделие” в Кубрат. Инцидентът станал във вторник в полето край самуилското село Хърсово.
36-годишният чиновник Мехмед М. и негов колега обикаляли полето, където извършвали проверки. По пътя те се натъкнали на няколко кучета, собственост на пастирите, които пасели стадата си наблизо. Движещият се по черния път автомобил ударил едното куче и това вбесило стопаните му. Двамата измъкнали чиновника от колата и започнали да го удрят, без колегата му да може да ги спре.
Мехмед е откаран в болница, лекарите заявиха, че опасност за живота му няма. Мъжете, които са го нападнали, баща и син, са задържани в полицейския арест.
41-годишният Левент Хасан вече е осъждан за кражби, а 18-годишният му син Юмит ще бъде разследван за първи път, уточниха от полицията в Разград.









