
Разрешение на казуса със земите в резиденция Бояна обеща на претендиращите за собственост премиерът Пламен Орешарски. Той се срещна днес с представителите на Сдружението “Граждански инициативен комитет – квартал Бояна” Светла Ваташка и Николай Веселинов.
Те запознаха премиера накратко с проблема на протестиращите граждани, като обясниха, че става дума за около 350 декара земи, които се намират в рамките на резиденцията.
Проблемът стои още от 90-те години. “Бихме желали да има партньорство между институциите”, изтъкнаха членовете на сдружението. Те предложиха да се създаде работна група, която да изчисти неяснотите около собствеността на терена, като през това време да се забрани строителството върху земята.
Премиерът Орешарски заяви, че ако е необходимо ще се направи инвентаризация на документацията по казуса и ще се проверят архивите.









