Kmeta.bg
Няма резултат
Виж всички резултати
неделя, 5 юли, 2026
  • Вход
  • Гледна точка
  • Образование от A до #
  • SMART
  • е-услуги
  • Кмет на годината 2025
Всички новини
Kmeta.bg
  • Гледна точка
  • Образование от A до #
  • SMART
  • е-услуги
  • Кмет на годината 2025
Няма резултат
Виж всички резултати
Kmeta.bg
Няма резултат
Виж всички резултати
Всички новини

Премиерът разпореди масирано тестване в Банско

Kmeta.bg от Kmeta.bg
април 8, 2020
в България
Време за четене: ~ 1 мин.
7 0
0
1431
8
СПОДЕЛЯНИЯ
Сподели във Facebook

Започва масирано тестване в Банско. Това е разпоредил премиерът Бойко Борисов. "Банско е едно огнище. Хората там изстрадаха много, бяха 14 дни под карантина. В Банско бързите тестове ще ни свършат работа, ще видим колко от хората са изградили антитела", аргументира решението си Борисов. "Ще търсим и дали има хора, които са преминали през вируса без да се разболеят", уточни и проф. Тодор Кантарджиев. "Имаме данни за епидемичното разпространение в Банско и по разпореждане на премиера да се види по заведения и места, където са се срещали, да видим има ли изграден имунитет. Минали са повече от 2-3 седмици и може да се докаже с тестове за антитела дали са били в контакт с вируса", разясни той.

Премиерът каза още, че няма одобрено лекарство срещу коронавируса. Но всички, медикаменти които помагат, са заявени от правителството. Борисов ще се срещне с технолозите на няколко заводи. "Имаме промишлено количество от това лекарство, което се тества в Австралия. Таблетирали сме такова, но то трябва да мине по всички стъпки и одобрения, а те са много сложни. Надявам се университетите в Мелбърн, Италия и България да действат заедно. Работим много усилено по тази тема”, обясни той.

Премиерът каза още, че се обмисля да се разреши достъпа до парковете и планините, които са в близост до градовете, без обаче да се стига до масово струпване. "Дали ще го направим по часове или по друг начин, чудим се. Истински ме е страх Цветница и Великден да не ни вкарат в пика", коментира Борисов. Той ще се срещне със Светия синод утре и тогава може да се предвидят какви ще са мерките около празниците. "По-добре да ме намразят, но трябва да бъдем дисциплинирани още 2-3 седмици. С българския народ не си играем на жмичка. Не сме изградили барикади, а КПП-та, които да напомнят, че трябва да има дисциплина. Разчитаме на самосъзнанието, не е геройство да заобиколиш през нивата", допълни Борисов. 

"Когато двама се карат – виновен е по-умния. Повече няма да коментирам президента Радев, заяви премиерът изказването на президента Румен Радев. Във всяка една ситуация може и по-добре. И в движение оправяме нещата".

През денонощието са доказани нови 16 нови случая на COVID-19, 6 са приети в болница. Общо заболелите са 581, увеличението е с 2,8%. Това обаче е с близо два процента в стравнение с предния ден.

Няма нови области на разпространение на болестта, като 11 са в София, 3 в Стара Загора, 1 в Пловдив и 1 в Кърджали. Има още един заболял сред медицинския персонал – рентенов лаборант в София. Така случаите стават 32.

213 са лицата с потвърден COVID-19, които са настанени под лекарско наблюдение в болнични условия. 21 са пациентите с COVID-19, които са в интензивни отделения и клиники. Починалите лица, при които е установен COVID-19, са 23.

 

Предишна Статия

Туристически център стана бюро за безработни

Следваща Статия

Млад кмет купи и раздаде стотици маски в село

Свързани Статии

Vivacom посреща 215 ученици от Практикантската си програма
България

Vivacom посреща 215 ученици от Практикантската си програма

юли 3, 2026
106
Отиде си Йосиф Сърчаджиев
България

Отиде си Йосиф Сърчаджиев

юли 2, 2026
122
Полицай се хвърли във водите на река Марица, за да спаси 14-годишно момче (видео)
България

Полицай се хвърли във водите на река Марица, за да спаси 14-годишно момче (видео)

юли 2, 2026
103
От субсидии към умения: пропуснатите възможности на държавната политика
България

30 професии ще бъдат защитени следващите две учебни години

юли 2, 2026
116
heart 762564 640
България

История за добро: Как спасиха дете в беда в София

юли 2, 2026
112
КТ “Подкрепа” поиска да се ограничи износът на ток
България

От днес: Нови цени на тока, парното и топлата вода

юли 1, 2026
129
Следваща Статия
Млад кмет купи и раздаде стотици маски в село

Млад кмет купи и раздаде стотици маски в село

Вашият коментар Отказ

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *

Реклама

Кое е най-голямото предизвикателство пред новата власт?

Реклама

Последни новини

Седмични новини: Сделките с имоти се сриват; Тунелът под Шипка останал без еврофинансиране

Седмични новини: Сделките с имоти се сриват; Тунелът под Шипка останал без еврофинансиране

юли 5, 2026
Какви са дългосрочните здравни рискове за 2-годишните от екраните

Какви са дългосрочните здравни рискове за 2-годишните от екраните

юли 5, 2026

Страници

  • Всички новини
  • Реклама
  • Контакти
  • Условия за ползване
  • Защита на личните данни
Кмета БГ

Кmeta.bg е национална медия, която отразява всичко актуално от деня такова, каквото е – истинско и достоверно. Тук няма да попаднете на фалшиви новини. Ние сме и тези, които обръщат особено внимание на общините и акцентират на случващото се в тях. Чрез специална карта на сайта всеки потребител може да избере областта, която го интересува и да добие актуална информация.

Част от групата на:

Economic.bg- Икономика и бизнес

© 2026 Всички права запазени! Изграждане и Дигитален маркетинг благодарение на MasterWeb LTD.

Добре дошъл отново!

или

Влезте в профила си по-долу

Забравена парола?

Изтеглете паролата си

Моля, въведете потребителското си име или имейл адреса си, за да зададете отново паролата си.

Вход

Add New Playlist

  • Всички новини
  • Образование от A до #
  • SMART
  • е-услуги
  • Гледна точка
  • Кмет на годината 2025
  • COREJIO