
С раздаване на дипломи и концерт снощи завърши работата на първия курс по танци от програмата „Ваканция в Плевен 2015”. Повече от 20 деца усвояваха в продължение на 12 дни тънкостите в спортните и латино танците, под вещото ръководство на Жени Василева от плевенския клуб „Дъга тийм”. Част от децата са възпитаници на клуба, но имаше и абсолютно начинаещи.
Лично кметът на Плевен проф. д-р Димитър Стойков връчи дипломите на всички участници и си направи обща снимка с тях. Той приветства децата и родителите им. В краткото си слово проф. Стойков каза: „Не всички участници в тази група ще станат професионални танцьори, но усетили магията на танца, аз съм сигурен, че те ще продължат да усвояват магията му. Защото танцът не е само движение, той е и свобода. И това, което най-много ми харесва и ме радва, е, че инициативата „Ваканция в Плевен” се посреща изключително добре, с цялото си многообразие от форми – рисуване, приложни изкуства, пеене, танци, фотография. Така успяхме да привлечем стотици деца да работят, да се забавляват, да прекарат полезно времето си. Затова съм сигурен, че тази инициатива на община Плевен ще стане традиция”.

Ритмичните танци на обновения площад пред Военния клуб се оказаха заразителни и в тях се включиха момиченца от публиката.
Втората група танцьори ще започне работа на 7 август, а заключителният концерт ще бъде на същото място на 19 август от 19 часа.









